wroclaw.pl strona główna Przedsiębiorcy i biznes we Wrocławiu Przedsiębiorczy Wrocław - strona główna

Infolinia 71 777 7777

9°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: umiarkowana

Dane z godz. 03:00

wroclaw.pl strona główna

Reklama

  1. wroclaw.pl
  2. Przedsiębiorczy Wrocław
  3. Aktualności
  4. Jak dojeżdżają do pracy pracownicy wielkich firm? Prezentacja raportu

W sektorze nowoczesnych usług biznesowych pracuje we Wrocławiu ponad 40 tys. osób. Sprawdziliśmy jak dojeżdżają do pracy, ile razy muszą się przesiadać oraz czy chętniej korzystają z samochodu czy z tramwaju.

Reklama

Odpowiedzi na te pytania niesie raport „Mobilność pracowników sektora nowoczesnych usług dla biznesu we Wrocławiu” przygotowany przez Agencję Rozwoju Aglomeracji Wrocławskiej oraz firmy Hays i JLL. Publikacja zostanie zaprezentowana we wtorek 29 maja w Barbarze przy ul. Świdnickiej. Początek wydarzenia o godz. 9.30. Na prezentację zaproszeni są przedstawiciele firm oraz osoby zainteresowane tematyką mobilności i transportu.

Chęć udziału w seminarium na temat raportu należy zgłosić na adres mailowy: [email protected] do 28 maja.

Agenda

– Zdecydowaliśmy się zbadać mobilność pracowników sektora nowoczesnych usług biznesowych, bo we Wrocławiu bardzo mocno się on rozwija, a co więcej przyciąga do miasta nowych obywateli. Warto więc wiedzieć gdzie konkretnie się osiedlają, jak długo jadą do pracy i z jakich środków komunikacji korzystają – mówi Karolina Grzyb z Centrum Wspierania Biznesu Agencji Rozwoju Aglomeracji Wrocławskiej.

Jak podkreśla, w ankiecie internetowej wzięło udział aż 5,7 tys. osób. – To prawie 15 procent wszystkich osób zatrudnionych w sektorze nowoczesnych usług biznesowych we Wrocławiu. Taka liczba wskazuje na ogromne zainteresowanie badaną tematyką – zaznacza Karolina Grzyb.   

Przygotowany raport może być bardzo interesującym materiałem dla przedstawicieli firm. Wskazuje bowiem m.in. maksymalną długość dojazdu do biura, na jaką godzą się pracownicy oraz jak duże znaczenie przy wyborze miejsca pracy dla wrocławian ma dogodna lokalizacja.

 – Biorąc pod uwagę istniejący u nas rynek pracownika, mogą być to potencjalne wskazówki dla przedsiębiorstw działających już w mieście lub takich, które chcą u nas zainwestować – podkreśla Karolina Grzyb.  

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama

Powrót na portal wroclaw.pl