wroclaw.pl strona główna Przedsiębiorcy i biznes we Wrocławiu Przedsiębiorczy Wrocław - strona główna

Infolinia 71 777 7777

0°C Pogoda we Wrocławiu
wroclaw.pl strona główna
Reklama
  1. wroclaw.pl
  2. Przedsiębiorczy Wrocław
  3. Aktualności
  4. Inteligentny biurowiec Volvo we Wrocławiu

W uroczystości otwarcia nowego biurowca Volvo uczestniczyli przedstawiciele koncernu i władz samorządowych, fot. inwestor

Otwarto nowy biurowiec firmy Volvo Polska we Wrocławiu. W uroczystości uczestniczyli przedstawiciele koncernu i władz samorządowych. Budynek ma szereg rozwiązań proekologicznych.

Reklama

Użytkownikami nowego biurowca, przy ul. Mydlanej będą pracownicy Volvo IT. W trzypiętrowym budynku będą miejsca dla ponad 350 pracowników.

– Od sześciu lat Volvo Polska z sukcesem przechodzi szczegółowe badanie pracodawców Top Employers. Wśród wielu obszarów poddawanych weryfikacji są warunki pracy. Jesteśmy dumni, że możemy zaoferować naszym pracownikom optymalne i nowoczesne środowisko pracy – mówi Małgorzata Ryniak, dyr. generalna Volvo IT Polska.

Inwestor podkreśla, że inteligentny budynek, jakim jest nowy biurowiec Volvo jest wysoko zaawansowanym technicznie obiektem z automatycznym systemem zdalnego nadzoru jego użytkowania (BMS). Posiada czujniki i detektory oraz jeden, zintegrowany podsystem zarządzania. Dzięki informacjom pochodzącym z różnych elementów, możliwa jest reakcja na zmiany środowiska wewnątrz budynku, maksymalizacja funkcjonalności, komfortu i bezpieczeństwa oraz minimalizacja kosztów eksploatacji.

Budynek przyjazny ekologii

Jak zaznacza inwestor, ideą przyświecającą nowej inwestycji było opracowanie innowacyjnego obiektu, w jak najszerszym stopniu uwzględniającego proekologiczne rozwiązania dostępne na rynku. Już na etapie projektowania i w procesie realizacji biurowiec był porównywany do budynku wzorcowego organizacji USGBC przyznającej certyfikaty LEED (Leadership in Energy & Environmental Design) budynkom spełniającym określone wymagania ekologiczne. Obecnie nowy biurowiec Volvo jest w trakcie procesu certyfikacji LEED. Obiekt spełnia, a nawet przewyższa, wszystkie normy, m.in. w zakresie oszczędności energii, wody czy ograniczenia emisji CO2, które są konieczne do uzyskania certyfikatu.

Volvo we Wrocławiu

Na początku lat 90-tych Volvo rozpoczęło we Wrocławiu działalność przemysłową. W 1996 roku otwarto fabrykę autobusów. Obecnie w skład Volvo Polska wchodzą fabryki – autobusów i koparko-ładowarek, centra usługowe – informatyczne i finansowe oraz organizacje sprzedaży autobusów, samochodów ciężarowych i maszyn budowlanych. Od 2010 roku we wrocławskiej fabryce produkowany jest autobus hybrydowy Volvo. W Polsce firma zatrudnia ponad 3 tysiące pracowników.

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl