wroclaw.pl strona główna Przedsiębiorcy i biznes we Wrocławiu Przedsiębiorczy Wrocław - strona główna

Infolinia 71 777 7777

24°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: umiarkowana

Dane z godz. 13:30

wroclaw.pl strona główna

Reklama

  1. wroclaw.pl
  2. Przedsiębiorczy Wrocław
  3. Aktualności
  4. Nowa inwestycja Enchem Poland
Spółka Enchem Poland właśnie otrzymała decyzje o wsparciu prowadzonej działalności gospodarczej przez Tarnobrzeską Specjalną Strefę Ekonomiczną ARP SA
Spółka Enchem Poland właśnie otrzymała decyzje o wsparciu prowadzonej działalności gospodarczej przez Tarnobrzeską Specjalną Strefę Ekonomiczną

Koreańska firma Enchem, działająca w gminie Kobierzyce, zainwestuje w budowę nowej fabryki i uruchomienie instalacji do produkcji litu 240 mln zł. Dzięki temu zwiększy też swoje zatrudnienie o około 60 osób.

Enchem Poland Sp. z o.o. będzie wytwarzać sól litu, wykorzystywaną w produkcji baterii do samochodów elektrycznych.

Ze względu na sytuację geopolityczną i trudności w dostępie do surowca na rynkach światowych będziemy produkować ten komponent we własnym zakresie. W ten sposób zabezpieczymy ciągłość produkcyjną elektrolitu i co za tym idzie, baterii, pozwalając na bezprzestojowe dostawy do głównych odbiorców – producentów baterii do aut elektrycznych, m.in. dla LG Energy Solution Wrocław Sp. z o.o. Będziemy jedynym producentem soli litu w Europie.

Byung Won Lee, dyrektor generalny Enchem Poland Sp. z o.o.

Podwrocławski klaster elektromobilności rośnie w siłę

Spółka właśnie otrzymała decyzje o wsparciu prowadzonej działalności gospodarczej przez Tarnobrzeską Specjalną Strefę Ekonomiczną, która obejmuje swym działaniem Euro-Park Kobierzyce. Inwestycję wspiera Agencja Rozwoju Przemysłu.

Euro-Park Kobierzyce od lat przyciąga firmy najnowocześniejszych technologii. Jesteśmy bardzo zadowoleni również z tej inwestycji. Wpisuje się ona w dynamiczny rozwój klastra elektromobilności na Dolnym Śląsku. Kobierzyce są obecnie największym centrum produkcji podzespołów do baterii samochodowych. Rozbudowa fabryki Enchem, która działa tu od kilku lat, pozwoli na jeszcze lepszą współpracę działających tu firm.

Przemysław Strzelec, dyrektor oddziału Agencji Rozwoju Przemysłu we Wrocławiu
Dotychczasowa fabryka Enchem Poland Fot. Enchem Poland
Dotychczasowa fabryka Enchem Poland

Czterokrotnie większe moce produkcyjne

Enchem Poland sp. z o.o. rozbuduje prowadzony przez siebie zakład zwiększając moce produkcyjne blisko czterokrotnie. Zainwestuje w gminie Kobierzyce 240 mln zł. Spółka będzie współpracować z LG Energy Solution Wrocław Sp. z o.o.

Firma Enchem Ltd. została założona w 2012 roku w Korei przez ekspertów, którzy w latach 90. XX wieku zajmowali się opracowywaniem i produkcją pierwszych elektrolitów. Główna siedziba firmy mieści się w Jecheon w Korei Południowej. Obecnie posiada swoje fabryki również w Chinach i w Stanach Zjednoczonych. Od września 2020 r. zakład Enchem Poland Sp. z o.o. w Biskupicach Podgórnych produkuje komponenty do baterii litowo-jonowych wykorzystywanych w czystej mobilności.

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama

Powrót na portal wroclaw.pl