www.wroclaw.pl

  Nowości od wrocławskiego producenta e-booków

  Nowa aplikacja do czytania na starszych czytnikach inkBOOK, a do tego FB Lite, dzięki któremu użytkownicy mogą bezpośrednio z czytnika opublikować na Facebooku swoją opinię o książce oraz Pocket czyli aplikacja do zapisywania na później artykułów z sieci – to najnowsze rozwiązania wrocławskiego producenta e-booków inkBOOK Polska. To jedyny w Unii Europejskiej producent czytników książek elektronicznych.

  Fot. źródło: inkBOOK Polska

  Firma inkBOOK Polska – wrocławski producent czytników e-booków – udostępniła aktualizację oprogramowania dla popularnych czytników inkBOOK Lumos oraz Prime HD. Najważniejszą zmianą jest zainstalowanie w urządzeniach zaktualizowanej aplikacji do czytania, inkBOOK Reader – w tej samej wersji, którą znajdziemy w najnowszym czytniku firmy, modelu inkBOOK Calypso. Co istotne, nowy inkBOOK Reader w najbliższym czasie pojawi się w większości starszych modeli czytników firmy.

  – inkBOOK Reader w wersji znanej z modelu Calypso został w znaczący sposób zmodernizowany i zoptymalizowany – nowa aplikacja jest lżejsza, szybsza i wygodniejsza w obsłudze. Został z nią zintegrowany program Adobe Reader Mobile, dzięki czemu inkBOOK Reader doskonale radzi sobie również z obsługą plików PDF. Ogromną zaletą jest również pełne wsparcie dla praktycznie wszystkich możliwych do zakupu współcześnie formatów e-książek – wyjaśnia Paweł Horbaczewski, założyciel i szef firmy inkBOOK Polska.

  W pierwszej kolejności aktualizacja wprowadzająca nową wersję aplikacji inkBOOK Reader trafiła do użytkowników popularnych czytników inkBOOK Lumos oraz Prime HD – aby ją pobrać, wystarczy połączyć się z siecią Wi-Fi.

  W kolejnych tygodniach aktualizacja trafiać będzie do użytkowników kolejnych modeli inkBOOK-ów – docelowo otrzymają go urządzenia inkBOOK Classic2, Lumos oraz Prime/Prime HD.

  inkBOOK Calypso + Pocket, czyli najlepsze artykuły z sieci na czytniku e-książek

  inkBOOK Calypso z aplikacją Pocket, źródło: inkBOOK Polska

  Użytkownicy najnowszego czytnika e-książek firmy inkBOOK Polska– modelu inkBOOK Calypso – mogą już instalować na nim popularną aplikację mobilną Pocket. Dzięki niej wszystkie zapisane np. podczas codziennego surfowania po sieci, artykuły czy strony można później na spokojnie przeglądać i czytać.

  – Pocket to aplikacja, która doskonale radzi sobie z problemem natłoku informacji, atakujących nas każdego dnia podczas używania internetu i mediów społecznościowych – pozwala ona wyłowić z ogromu przewijających nam się przed oczami artykułów, stron i innych treści te, do których warto wrócić później – dodaje Paweł Horbaczewski.

  inkBOOK Calypso – czytnik e-książek teraz z obsługą Facebooka

  Aplikacja Facebook Lite, źródło: inkBOOK Polska

  Użytkownicy modelu inkBOOK Calypso mogą już instalować na swoich urządzeniach aplikację serwisu Facebook. Dzięki niej podczas czytania ulubionych książek mogą oni wygodnie podzielić się ze znajomymi wrażeniami z lektury (lub cytatami z książek), a także komunikować się z nimi a pośrednictwem komunikatora Facebook Messenger.

  – Aplikacja Facebook Lite daje użytkownikom dostęp do najważniejszych usług i narzędzi serwisu. Pozwala ona m.in. przeglądać tablicę z postami swoich znajomych, obserwować ulubione fanpage, czytać posty i wrzucone na walla artykuły, reagować na udostępnienia innych użytkowników, lubiąc i komentując ich aktywność. Umożliwia również wyświetlanie i wysyłanie wiadomości w czytniku inkBOOK bez potrzeby instalowania dodatkowo aplikacji Messenger – wylicza szef firmy inkBOOK Polska i dodaje, że aplikacja Facebook Lite świetnie sprawdzi się np. gdy zechcemy podzielić się ze swoimi znajomymi informacjami o czytanej właśnie książce lub cytatem z niej.

  Calypso – pierwszy polski czytnik książek

  inkBOOK Calypso – nowy polski czytnik e-booków, źródło: inkBOOK Polska

  Nowy inkBOOK Calypso trafił do sprzedaży w wakacje 2020 r. To pierwszy w pełni polski czytnik książek elektronicznych wyświetlający bez reklam ebooki na ekranie z najnowszej generacji papieru elektronicznego E Ink. E-papier zastosowany w Calypso pozwala na wyświetlanie tekstu w takiej jakości, w jakiej widzimy druk w książce.

  Paweł Horbaczewski dodaje, że Calypso, w przeciwieństwie do smartphonów, nie emituje światła w oczy użytkownika nawet przy włączonym doświetleniu, przez co jest znacznie zdrowszą alternatywą dla lubiących długo czytać. Możliwość dowolnego powiększania tekstu eliminuje konieczność czytania w okularach, i ma dostęp do większości polskich serwisów i bibliotek takich jak m.in. Legimi, Empik Go, Nexto, czy Publio.

  Czytaj także: Światowa premiera inkBOOK Calypso z Wrocławia