wroclaw.pl strona główna Przedsiębiorcy i biznes we Wrocławiu Przedsiębiorczy Wrocław - strona główna

Infolinia 71 777 7777

9°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: umiarkowana

Dane z godz. 22:00

wroclaw.pl strona główna
Posłuchaj podkastu wroclaw.pl
na dzień dobry
Reklama
  1. wroclaw.pl
  2. Przedsiębiorczy Wrocław
  3. Aktualności
  4. Amerykański Infor w centrum Wrocławia
Infor otworzył biuro we wrocławskim Center of Excellence Janusz Krzeszowski
Infor otworzył biuro we wrocławskim Center of Excellence

Infor – światowy dostawca aplikacji biznesowych, który ma ok. trzech miliardów przychodów rocznie i 90 tys. klientów na całym świecie, otworzył biuro we wrocławskim Center of Excellence, przy ul. Oławskiej.

Reklama

W środę, 12 października 2016 r., Jerzy Czasznicki, wiceprezes firmy Infor, Artur Sawicki, dyrektor Center of Excellence Infor  i Maciej Bluj, wiceprezydent Wrocławia uroczyście otworzyli nową siedzibę firmy Infor w biurowcu Quantum Oławska.

– Negocjacje z Inforem rozpoczęliśmy w 2015 roku. W kwietniu 2016 firma oficjalnie poinformowała o swojej inwestycji we Wrocławiu. Infor umacnia pozycję naszego miasta jako lidera Europy Środkowowschodniej w branży IT – mówi Ewa Kaucz, wiceprezes zarządu Agencji Rozwoju Aglomeracji Wrocławskiej SA i dodaje, że Wrocław ma obecnie najwięcej w Polsce inwestorów z branży informatycznej.

Czytaj więcej – Rynek IT we Wrocławiu

Infor, jeden z czołowych dostawców aplikacji biznesowych na świecie, zatrudnia we Wrocławiu 170 osób. Do końca roku ma być przyjętych kolejnych 40 osób. To o 20 proc. więcej niż planowano na ten rok. Łącznie do 2018 roku wrocławski Infor przyjmie 500 pracowników.

– Mimo tak konkurencyjnego rynku, jakim jest Wrocław, udaje się nam przyciągnąć świetnych, wykształconych, znających języki ludzi. Tak dobre wyniki rekrutacji pozwoliły nam podwyższyć prognozy zatrudnienia na 2016 rok – mówi Artur Sawicki, dyrektor Center of Excellence Infor. – Z analiz, które prowadzimy wynika, że kandydatów przyciąga do nas stabilność globalnej firmy, możliwość pracy dla światowych marek, przygoda współtworzenia nowej organizacji.

– Wrocław stawia na edukację i jakość życia. U nas jest czymś naturalnym, że tu każdy jest skądś. Miasto jest otwarte na osoby z zewnątrz i staje się polską stolicą IT. A jakość życia ma gigantyczne znaczenie. Dobrze wykształceni młodzi ludzie z aspiracjami nie chcą mieszkać w jakimkolwiek mieście, oni wybierają Wrocław bo tu im się dobrze żyje – mówi Maciej Bluj, wiceprezydent Wrocławia.

Przedstawiciele firmy nie chcieli mówić o wysokości zarobków. Stwierdzili, że pensje są niższe niż w Europie Zachodniej, ale we Wrocławiu oferują m.in. prywatne ubezpieczanie zdrowotne, różnego rodzaju dofinansowania i specjalistyczne szkolenia podnoszące kwalifikacje.

Infor szuka pracowników

Poszukiwani są przede wszystkim pracownicy na stanowiska związane z rozwojem oprogramowania i z obsługą przedsiębiorców oraz pracownicy księgowości.

– Infor oferuje możliwość rozpoczęcia kariery w sektorze IT również osobom z wykształceniem innym niż informatyczne. Obok programistów, poszukujemy pracowników z wykształceniem ekonomicznym czy finansowym, z doświadczeniem w biznesie, znających języki obce – mówi Ada Kopczyńska, HR Manager Infor. Obecnie firma poszukuje pracowników do nowopowstałych zespołów: opracowywania innowacji (które będą wdrażane w oddziałach firmy na całym świecie), konsultacji wdrożeniowych (co wiąże się z pracą w różnych miejscach na świecie), wsparcia sprzedaży. Z dostępnymi ofertami pracy można zapoznać się pod linkiem.

Infor obsługuje 90 tys. klientów z 200 państw

Pracują m.in. dla takich marek, jak Ferrari, Christian Louboutin, Pernod Ricard, BAE Systems, Triumph. Stworzone w kwietniu wrocławskie Center of Excellence wspiera klientów i procesy Infor w 18 państwach. Jego pracownicy na co dzień pracują w językach: angielskim, niemieckim, francuskim, włoskim, hiszpańskim, portugalskim, holenderskim, norweskim, duńskim, szwedzkim.

Infor tworzy aplikacje biznesowe, wspierające wszystkie procesy klientów, z wykorzystaniem wiedzy naukowej z wybranych branż, udostępniane w technologii cloud. Firma zatrudnia 15 tys. pracowników, obsługuje klientów w ponad 200 krajach i regionach, zapewniając automatyzację krytycznych procesów w branżach takich, jak: służba zdrowia, produkcja, sektor mody, dystrybucja, hotelarstwo, sprzedaż detaliczna i sektor publiczny. Aplikacje Infor, pomagają wyeliminować konieczność kosztownego dostosowania oprogramowania i modyfikacji. Infor, z siedzibą w Nowym Jorku, jest też właścicielem Hook & Loop, jednej z największych agencji kreatywnych na Manhattanie, specjalizującej się w takim projektowaniu aplikacji, aby korzystanie z nich było dla użytkowników ergonomiczne, a przez to przyjemne. Infor utrzymuje swoje aplikacje głównie w chmurze Amazon Web Services i na platformach open source.

Czytaj także – Amerykański INFOR inwestuje we Wrocławiu

Jarek Ratajczak

fot. Janusz Krzeszowski

Galeria

Kliknij na zdjęcie aby powiększyć

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl