wroclaw.pl strona główna Przedsiębiorcy i biznes we Wrocławiu Przedsiębiorczy Wrocław - strona główna

Infolinia 71 777 7777

14°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: umiarkowana

Dane z godz. 08:00

wroclaw.pl strona główna
Posłuchaj podkastu wroclaw.pl
na dzień dobry
Reklama
  1. wroclaw.pl
  2. Przedsiębiorczy Wrocław
  3. Aktualności
  4. IAV, globalny lider motoryzacji, stworzy we Wrocławiu centrum badawczo-rozwojowe i nowe miejsca pracy

Berlińska firma technologiczna IAV pracuje m.in. dla Porsche, Audi i Bugatti. Teraz będą rozwijać technologie automotive we Wrocławskim Parku Technologicznym i zamierza docelowo zatrudnić nawet tysiąc osób.

Reklama

Docelowo tysiąc osób ma pracować dla IAV we Wrocławiu i Opolu do końca 2025 roku. Ich siedzibą w stolicy Dolnego Śląska będą przestrzenie zlokalizowane we Wrocławskim Parku Technologicznym.

Zarząd firmy i około siedemdziesięciu członków kadry kierowniczej spędziło ostatnie trzy dni na zapoznawaniu się z regionem. Dziś szefowie IAV omawiali szczegóły projektu z prezydentem Wrocławia, Jackiem Sutrykiem.

Galeria zdjęć

IAV to partner Mercedesa, Porsche i BMW

IAV zatrudnia na świecie około 8 tys. inżynierów i specjalistów różnych branż, przy czym ich głównym obszarem zainteresowania jest branża samochodowa (tzw. automotive). To firma z ponad 35-letnim doświadczeniem. Roczne obroty IAV sięgają blisko 1 mld euro. Jej partnerami biznesowymi są m.in.: Mercedes, Porsche, Audi, BMW, Bentley, Bugatti, Bosch, Volkswagen. Teraz IAV wybiera Wrocław na swoją kolejną lokalizację.

Niemal 200 firm i zespołów inżynierskich pracujących dla polskiego i międzynarodowego przemysłu to potężny ekosystem technologicznyw sercu Wrocławia. Cieszę się, że kolejnych niemal trzystu, a w perspektywie blisko tysiąca inżynierów z IAV, którzy w prężny sposób tworzą motoryzację przyszłości, dołączy do naszej miejskiej i biznesowej społeczności.
Jacek Sutryk, prezydent Wrocławia

Radości nie ukrywa również Uwe Horn, dyrektor zarządzający i dyrektor ds. pracy IAV.

- Jesteśmy podekscytowani tutejszymi możliwościami. Wrocław od kilku lat stara się pozyskiwać dla Miasta i całej aglomeracji nie tylko wspaniałe fabryki, centra usługowe oraz firmy informatyczne, ale też bardzo wartościowe centra badawczo-rozwojowe, gdzie najlepsi specjaliści mogą realizować swoje pasje i tworzyć świat przyszłości. Dlatego region ten nazywany jest Doliną Krzemową Polski. Innowacje dosłownie unoszą się tu w powietrzu – tłumaczy wybór Wrocławia i Dolnego Śląska na miejsce działalności.

Firmy z sektora IT jak magnes

- Miasto może się pochwalić świetnie wykształconymi młodymi ludźmi, a środowisko z międzynarodowymi firmami z sektora IT i motoryzacyjnego idealnie pasuje do IAV – dodaje Horn.

IAV Polska będzie pracować przede wszystkim w obszarach:

  • testowania i aplikacji pojazdów,
  • rozwoju elektroniki i oprogramowania
  • zarządzania projektami i wsparcia.

Mamy też nadzieję, że w nowym zespole znajdzie miejsce wielu wrocławian, zarówno młodych absolwentów wrocławskich uczelni, jak i osób z większym doświadczeniem w branży motoryzacyjnej, którzy już za chwilę będą mogli aplikować o pracę w IAV
Maciej Potocki, prezes Wrocławskiego Parku Technologicznego

Wrocławski Park Technologiczny to osiem budynków składających się na cały kampus, 13,5 hektarów terenów inwestycyjnych oraz 66 tys. powierzchni dla biznesu w każdej skali. Na co dzień w WPT pracuje i funkcjonuje ponad 220 firm. Tym samym IAV dołączy do zacnego grona innych, również międzynarodowych zespołów pracujących na terenie WPT pod największymi światowymi markami. To np. YASKAWA, VIESSMANN, NOKIA, SurTec czy wiele polskich marek jak Amplicon, Apeiron Synthesis, Saule czy Scanway.

Źródło: materiały prasowe

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl