wroclaw.pl strona główna Przedsiębiorcy i biznes we Wrocławiu Przedsiębiorczy Wrocław - strona główna

Infolinia 71 777 7777

4°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: umiarkowana

Dane z godz. 22:34

wroclaw.pl strona główna

Reklama

  1. wroclaw.pl
  2. Przedsiębiorczy Wrocław
  3. Aktualności
  4. W dawnym szpitalu przy ul. Kasprowicza powstanie hotel
W dawnym szpitalu przy ul. Kasprowicza powstanie hotel Arche S.A.

Były szpital dziecięcy na Karłowicach, który od dziewięciu lat stoi pusty, już niedługo odzyska dawny urok. Tym razem powstanie tam hotel, ogólnodostępny park oraz kilkanaście apartamentów.

Reklama

Zabytkowy, ponad 100-letni budynek przy al. Kasprowicza 64-66, do 2012 roku pełnił funkcję szpitala dziecięcego. Działało tutaj Dolnośląskie Centrum Pediatryczne im. Korczaka. Wcześniej swoją siedzibę miały tu siostry Urszulanki.

W 2016 roku Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego sprzedał tę nieruchomość za blisko 13 mln zł warszawskiemu deweloperowi i operatorowi hotelowemu – spółce Arche. Ma ona na koncie m.in. budowę kilku osiedli w stolicy, a także renowację zamku w Janowie Podlaskim i Pałacu Łochów. Aktualnie kończy także rewitalizację starego szpitala w Gdańsku.

Chcą zachować ducha miejsca

Główny budynek, w którym będzie mieścił się hotel Klasztor Wrocław, ma powierzchnię prawie 4 tys. mkw. Natomiast w drugim, o połowę mniejszym, inwestor zaplanował kilkanaście apartamentów mieszkalnych.

Aktualnie przygotowujemy szczegółowe plany inwestycji w ścisłej współpracy z Miejskim Konserwatorem Zabytków. Chcemy jak najwięcej zachować ze starego obiektu, aby nie stracić ducha tego miejsca. Zależy nam na tym, aby było ono wyjątkowe i unikalne w skali Wrocławia.
Władysław Grochowski, prezes Arche S.A.

W nowym hotelu będzie około 85 pokoi, w tym również przystosowanych dla osób z niepełnosprawnościami, a także ogólnodostępna restauracja, SPA i sale klubowe z przyległym patio. Na parterze powstanie kawiarnia z wyjściem na taras i widokiem na zabytkowy park.

Zrewitalizują park z myślą o wrocławianach

Planowana inwestycja obejmie również rewitalizację parku, o powierzchni 4,5 ha, okalającego budynek.

Aktualnie jest on bardzo zniszczony, rośnie tam też wiele tzw. samosiejek. Zamierzamy go uporządkować, posadzić nowe drzewa i krzewy, a także wyposażyć w elementy małej architektury. Chcemy, aby służył on nie tylko gościom hotelu, ale również lokalnej społeczności. Będzie otwarty dla wszystkich, którzy zechcą tam odpocząć.
Władysław Grochowski

W planie inwestora jest także stworzenie miejsca, gdzie będą odbywały się warsztaty kulturalne i zajęcia rekreacyjne, również z myślą o osobach z niepełnosprawnościami.

Prace budowlane przy rewitalizacji obiektu rozpoczną się na przełomie maja i czerwca. Hotel powinien przyjąć pierwszych gości pod koniec 2022 roku.

Jeszcze jeden hotel

Klasztor Wrocław to nie jedyny hotel, jaki Arche S.A. zamierza uruchomić we Wrocławiu. Właśnie kończy się budowa nowego obiektu – Arche Hotel Wrocław, w sąsiedztwie lotniska przy ul. Granicznej. Ten jednak został wybudowany od podstaw. Do dyspozycji gości będzie tam 117 pokojów, restauracja, siłownia, sauna oraz przestrzeń konferencyjna. Otwarcie obiektu planowane jest w połowie maja 2021 r.

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama

Powrót na portal wroclaw.pl