wroclaw.pl strona główna Przedsiębiorcy i biznes we Wrocławiu Przedsiębiorczy Wrocław - strona główna

Infolinia 71 777 7777

1°C Pogoda we Wrocławiu
wroclaw.pl strona główna
Reklama
  1. wroclaw.pl
  2. Przedsiębiorczy Wrocław
  3. Historie Sukcesów
  4. 10 lat Hicronu we Wrocławiu
od lewej: Michał Guzek, CEO Hicron; Katarzyna Sokalska, CFO Hicron; Sławomir Dąbek, COO Hicron, źródło: Hicron
od lewej: Michał Guzek, CEO Hicron; Katarzyna Sokalska, CFO Hicron; Sławomir Dąbek, COO Hicron,

Dziesiątki klientów a wśród nich ci najwięksi na globalnym rynku automotiv, setki projektów, miliony oszczędności i działalność niemal na całym świecie. Od ponad dekady, firma Hicron dzięki zaawansowanym rozwiązaniom IT realizuje swoją politykę Technical Supremacy. Główna siedziba spółki znajduje się we Wrocławiu.

Reklama

Spółkę Hicron w 2006 r. we Wrocławiu założyło sześciu partnerów z wieloletnią praktyką w dziedzinie usług i produktów IT. Od 2015 r. firma ma swoją główną siedzibę w Sky Tower. Firma specjalizuje się w projektowaniu oraz wdrażaniu zaawansowanych systemów IT typu ERP oraz SAP, które wspomagają zarządzanie przedsiębiorstwem. Oferują kompleksowe rozwiązania z zakresu IT (Bussines IT Solutions) oraz profesjonalne doradztwo dla dużych i średnich firm z zakresu zastosowania oraz funkcjonowania SAP ERP i SAP BusinessObjects.

Ekspansja na rynki Afryki Północnej i Bliskiego Wschodu

– Pracujemy w fascynującej branży, nigdy nie wiemy, co czeka nas za zakrętem i to jest największa jej zaleta. Obserwujemy intensywny rozwój technologii: tych dla prywatnych użytkowników i tych dla biznesu. Nowe produkty, czasem zaczynające karierę od gadżetów dla przeciętnego człowieka, okazują się być doskonałym rozwiązaniem dla biznesu, naszym zadaniem jest obserwacja tych zmian i trendów i wychodzenie naprzeciw: klientom, technologii i wyzwaniom – mówi Michał Guzek, CEO Hicron i dodaje, że w historii Hicron było kilka momentów, które ukształtowały obecny wizerunek firmy: – Do najważniejszych możemy zaliczyć powołanie do życia zagranicznych spółek w Szwecji i Szwajcarii, ekspansja na rynek MENA (region Afryki Północnej i Bliskiego Wschodu) oraz utworzenie Hicron Group. W 2016 r. projekt wdrożenia SAP DBM w Katarze otrzymał 1. miejsce w prestiżowej kategorii Business Transformation dla regionu MENA oraz brązowy medal w finale konkursu dla regionu EMEA (rynki Europy Środkowo-Wschodniej, Bliskiego Wschodu oraz Afryki).

Klientami są najwięksi gracze na globalnym rynku automotiv

Przedstawiciele firmy podkreślają, że przełomem był dla nich rok 2008 i moment globalnego spowolnienia gospodarczego, które dotknęło także część ich klientów.

– Biorąc pod uwagę fakt, że większość działań prowadzimy na rynku międzynarodowym, w tym na rzecz największych graczy na globalnym rynku automotiv, moment kolejnego wzrostu wyników finansowych nawet w tym trudnym czasie był dla nas szczególnym powodem do dumy – mówi Katarzyna Sokalska, CFO Hicron i zaznacza, że szybki rozwój firmy to przede wszystkim błyskawiczny wzrost zatrudnienia, które od kilkuosobowego zespołu w 2006 roku wzrosło do niemal 250 pracowników po 10 latach działalności. Stale rosnący zespół Hicron pracuje dla firm na całym świecie, od Stanów Zjednoczonych po Australię. Firma chwali się realizacją setek projektów, z efektów których korzystają tysiące użytkowników generując milionowe oszczędności przez prostsze i łatwiejsze procesy biznesowe.

– Pomimo lawinowego wręcz wzrostu całej organizacji, w tym oddziałów poza Wrocławiem, w Poznaniu i Warszawie udało nam się zachować niemal rodzinny klimat niewielkiej firmy i uniknąć sztywnych ram właściwych korporacjom – dodaje Katarzyna Sokalska.

Hicron – szybki rozwój i wzrost zatrudnienia

– Do naszej pracy nie podchodzimy wyłącznie technicznie. Szczegółowo opracowujemy koncepcje rozwoju środowiska IT klienta wspólnie z nim, co często oznacza rozmowy o przyszłości i potrzebach organizacji – tłumaczy Sławomir Dąbek, COO Hicron i zaznacza, że zarząd Hicron od początku przyjął założenie, że spółka ma być nową jakością na w pewnym sensie skostniałym rynku IT, zdominowanym przez gigantyczne korporacje. Oni szukali innego spojrzenia na potrzeby klienta, postawienia się w jego obecnej i przyszłej sytuacji i przed wszystkim – nacisku na jakość i efekt końcowy, a nie na szybką sprzedaż i podniesienie obrotu o „kolejną kreskę”.

Hicron jest uczestnikiem programu Polski Czempion.

Historię firmy można przeczytać na jubileuszowej stronie 10years.hicron.com.

fot. źródło: facebook.com/hicronIT

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl