wroclaw.pl strona główna Przedsiębiorcy i biznes we Wrocławiu Przedsiębiorczy Wrocław - strona główna

Infolinia 71 777 7777

13°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: dobra

Dane z godz. 15:00

wroclaw.pl strona główna
Reklama
 1. wroclaw.pl
 2. Przedsiębiorczy Wrocław
 3. Aktualności
 4. Gryfy rozdane po raz dwudziesty! Wśród laureatów prof. Więckowski i Tor Wyścigów Konnych - Partynice

OpsTalent Sp. z o.o. sp.k., Identt Sp. z o.o. oraz Naturalna Energia Plus Sp. z o.o. to wrocławskie firmy, które zostały laureatami tegorocznej edycji konkursu „Dolnośląski Gryf – Nagroda Gospodarcza”. Statuetkę otrzymał także Wrocławski Tor Wyścigów Konnych – Partynice jako Dolnośląski Produkt Roku.

Reklama

„Dolnośląski Gryf – Nagroda Gospodarcza” to jeden z najbardziej znanych i prestiżowych konkursów biznesowych w regionie. W tym roku odbył się już po raz dziewiętnasty. Każdego roku jego laureatami są przedsiębiorstwa, instytucje i organizacje, które są motorem życia gospodarczego regionu. Zwykle charakteryzują się innowacyjnością, dynamiką rozwoju, zaangażowaniem inwestycyjnym, a także działaniami na rzecz lokalnej społeczności. Dzięki temu jest to jeden z najbardziej znanych i prestiżowych konkursów biznesowych w regionie.

Siedem kategorii konkursowych

Tegoroczne Gryfy zostały wręczone w siedmiu kategoriach. Jedną z nich był „Dolnośląski Produkt Roku”. Tu zwycięzcą okazał się Wrocławski Tor Wyścigów Konnych – Partynice, który w ciągu dziesięciu lat zdecydowanie zmienił swój wizerunek. Było to możliwe dzięki prowadzeniu tu profesjonalnej rekreacji, organizowaniu szkoleń z najlepszymi trenerami z różnych kultur jeździeckich, a także otwarciu terenu dla okolicznych mieszkańców. W ciągu 10 lat średnia liczba widzów przychodzących na wyścig zwiększyła się o ponad 5,5 tys.

Przez ostatnie lata pracowaliśmy przede wszystkim nad frekwencją. W 2011 roku na wyścigi przychodziło 18 tys. ludzi, a nasz obiekt odwiedzało około 260 tys. Tymczasem w ubiegłym roku przyszło aż 86 tys. na gonitwy, a cały tor odwiedziło 750 tys. Natomiast w połowie października tego roku udało nam się osiągnąć 75 proc. wzrost uprawnionych do obstawiania.
Jerzy Sawka, dyrektor Wrocławskiego Toru Wyścigów Konnych - Partynice

Wrocławskie firmy ze statuetkami

 • „Firma wspierająca rozwój pracowników”. Statuetka otrzymała tu wrocławska firma OpsTalent Sp. z o.o. sp.k. zajmująca się obsługą klienta, usługami technologicznymi oraz wsparciem IT w ponad 30 językach.
 • Za „Wschodzącą gwiazdę sukcesu” uznano Identt Sp. z o.o. polsko-szwajcarski start-up technologiczny, który w 2017 r. wprowadził na rynek europejski pionierskie rozwiązania bazujące na najnowszych technologiach z zakresu sztucznej inteligencji, głębokich sieci neuronowych oraz kryptografii, które pozwalają na automatyczne sprawdzanie tożsamości oraz weryfikację biometryczną użytkowników.
 • Z kolei w kategorii „Zielona transformacja” laureatem konkursu została Naturalna Energia Plus Sp. z o.o. - dostawca instalacji dla mikrobiogazowni i małych biogazowni rolniczych w Polsce, które niwelują emisyjność produkcji zwierzęcej, jej ślad węglowy oraz ograniczają wypłukiwanie azotu do wód gruntowych.
 • Statuetkę Dolnośląskiego Gryfa przyznano również w kategorii „Lider / ka biznesu”. Jej zdobywcą okazał się Wojciech Ćmikiewicz – Dyrektor Generalny i Członek Zarządu Vorwerk Polska.  
 • Projekt nagrodzony w kategorii „Współpraca nauki i biznesu” to budowa i wyposażenie Centrum Badawczo-Rozwojowego firmy Lasertex (do badań dokładności wolumetrycznej maszyn CNC i CMM), prowadzone we współpracy  z Politechniką Wrocławską.
 • Nagrodzono również „Samorząd przyjazny biznesowi”. W tym roku statuetka w tej kategorii powędrowała do Gminy Miękinia.

Doceniono osobistości, nauki, biznesu i samorządu

Przyznano również trzy Gryfy Dwudziestolecia. W kategorii nauka otrzymał go prof. Więckowski, były rektor Politechniki Wrocławskiej. W kategorii biznes laureatem został Grzegorz Dzik, założyciel i główny udziałowiec Impel S.A., natomiast w kategorii samorząd – Cezary Przybylski, Marszałek Województwa Dolnośląskiego.

Cieszę się, że ten konkurs odbywa się w naszym mieście, gdzie zbiór wybitnych liderów i liderek biznesu jest nieskończony. Wszystkim laureatom Dolnośląskich Gryfów serdecznie gratuluję.
Jacek Sutryk, prezydent Wrocławia

Organizatorami konkursu „Dolnośląski Gryf – Nagroda Gospodarcza” byli: Zachodnia Izba Gospodarcza – Pracodawcy i Przedsiębiorcy, Miasto Wrocław, Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego oraz Partner Merytoryczny firma PwC.

Laureaci Dolnośląskich Gryfów 2023:

 • Firma wspierająca rozwój pracowników - OpsTalent Sp. z o.o. sp.k.
 • Dolnośląski produkt roku - Wrocławski Tor Wyścigów Konnych - Partynice
 • Lider / ka biznesu - Wojciech Ćmikiewicz
 • Samorząd przyjazny biznesowi - Gmina Miękinia
 • Wschodząca gwiazda biznesu - Identt Sp. z o.o.
 • Zielona transformacja - Naturalna Energia Plus Sp. z o.o.
 • Współpraca nauki i biznesu - Budowa i wyposażenie Centrum Badawczo-Rozwojowego firmy Lasertex do badań dokładności wolumetrycznej maszyn CNC i CMM

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl