wroclaw.pl strona główna Przedsiębiorcy i biznes we Wrocławiu Przedsiębiorczy Wrocław - strona główna

Infolinia 71 777 7777

3°C Pogoda we Wrocławiu
wroclaw.pl strona główna
Reklama
  1. wroclaw.pl
  2. Przedsiębiorczy Wrocław
  3. Aktualności
  4. Firmy z Wrocławia z szansą na Gryfy 2017
źródło: organizatorzy

24 firmy i samorządy znalazły się w finale 14. edycji Konkursu „Dolnośląski Gryf - Nagroda Gospodarcza”. W tym roku największą grupę nominowanych stanowią firmy wrocławskie.

Reklama

Do tegorocznej edycji konkursu zgłosiło się w sumie 160 przedsiębiorstw i instytucji. Uczestnicy konkursu po raz kolejny  mieli możliwość nadsyłania ankiet zgłoszeniowych w dwóch wersjach: elektronicznej oraz papierowej. W tym roku przewidziano 8 kategorii konkursowych:  „Innowacyjny pomysł na biznes lub rozwój dla mikro i małych przedsiębiorstw”, „Innowacyjny pomysł na biznes lub rozwój dla średnich i dużych przedsiębiorstw”, „Ambasador Dolnego Śląska”, „ Pionier Wieku Cyfrowego”, „Społeczna odpowiedzialność firmy”, „Nagroda dla samorządów w tworzeniu własnej, lokalnej marki”, „Sukcesja z sukcesem” oraz „Dolnośląski Produkt Roku”.

Wyróżnione wrocławskie firmy

Do wyróżnionych wrocławskich firm należą m.in. Dash Dot Creations sp. z o.o. Sp. K., Browar Stu Mostów sp. z o.o. - nominowane do nagrody za innowacyjny pomysł na biznes/rozwój dla mikro i małych przedsiębiorstw, a także NeuroSYS Sp. z o.o., Dolnośląska Fabryka Maszyn Elektrycznych Sp. z o.o., Hicron Sp. z o.o. – w kategorii innowacyjny pomysł na biznes / rozwój dla średnich i dużych przedsiębiorstw. Na nagrodę mają też szanse:  Biuro Handlowe Greno Blatsios Ioanis z podwrocławskich Pietrzykowic oraz Pentair Poland Sp. z o.o. - pretendujące do nagrody za społeczną odpowiedzialność firmy oraz SENTE Systemy Informatyczne sp. z o.o., Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji SA i NeuroSYS Sp. z o.o. – mające szanse na nagrodę dla Pioniera Wieku Cyfrowego.  Z kolei wrocławska spółka  KORBANK S.A. została nominowana w kategorii Dolnośląski Produkt Roku. Natomiast za sukcesję z sukcesem w tym roku może zostać nagrodzony Pneumat System Sp. z o.o.

– Nagroda „Dolnośląski Gryf” niewątpliwie nadąża za trendami życia gospodarczego na terenie Dolnego Śląska – mówi Grzegorz Dzik – Przewodniczący Rady Zachodniej Izby Gospodarczej – Pracodawcy i Przedsiębiorcy . - Obecna edycja konkursu jest kolejną, w której możemy zaobserwować zmieniającą się sytuację rynkową. Coraz większe znaczenie zyskuje bowiem innowacyjne podejście do biznesu, stając się wartością dodaną oraz przewagą  na naszym rodzimym rynku.

W skład kapituły konkursu weszli doświadczeni przedsiębiorcy, wykładowcy akademiccy oraz samorządowcy.  

– To zróżnicowanie kapituły świadczy o tym, że jesteśmy w odpowiedni sposób zharmonizowani i potrafimy docenić wartościowe firmy z naprawdę różnych gałęzi gospodarki – uważa Grzegorz Dzik.

Uroczyste rozstrzygnięcie Konkursu, na którym poznamy laureatów 14. edycji, nastąpi podczas Wielkiej Gali Biznesu dnia 23 października w Narodowym Forum Muzyki we Wrocławiu.

Konkurs „Dolnośląski Gryf- Nagroda Gospodarcza” jest organizowany przez Zachodnią Izbę Gospodarczą, Związek Pracodawców Polska Miedź, Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego.

Dolnośląskie Gryfy 2016

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl