wroclaw.pl strona główna Przedsiębiorcy i biznes we Wrocławiu Przedsiębiorczy Wrocław - strona główna

Infolinia 71 777 7777

1°C Pogoda we Wrocławiu
wroclaw.pl strona główna
Reklama
  1. wroclaw.pl
  2. Przedsiębiorczy Wrocław
  3. Aktualności
  4. Green2Day przy ul. Szczytnickiej wyszedł z ziemi
files/news/3948/green2-2.jpg

Prace przy budowie nowego biurowca nabrały tempa.

Reklama

Green2Day to najnowsza wrocławska inwestycja biurowa firmy Skanska, która powstaje tuż obok oddanego dwa lata temu budynku Green Day zlokalizowanego przy ul. Szczytnickiej. Zgodnie z zamysłem projektantów, Green2Day uzupełni zabudowę wokół pasażu łączącego Park Tołpy z pobliskim nabrzeżem Odry. Według inwestora, zieleń i mała architektura stworzą atmosferę zacisznego zakątka, pomimo bliskości jednej z głównych dróg miasta. Mają na tym skorzystać również pracownicy obydwu budynków, którzy dzięki temu rozwiązaniu będą mogli pracować również na zewnątrz.

Biurowiec Green2Day będzie się składał z siedmiu kondygnacji naziemnych oraz dwóch podziemnych. Do dyspozycji przyszłych użytkowników będzie około 17 tys. mkw. nowoczesnej powierzchni biurowej oraz 232 miejsca parkingowe.  Planowany termin oddania budynku do użytku to koniec 2017 r. Projekt. Budynek będzie certyfikowany w systemie LEED na poziomie Gold, co oznacza, że ma on pozytywny wpływ na środowisko naturalne i w żaden sposób mu nie zagraża.

Obecnie zakończono już budowę podziemnych garaży i rozpoczęto prace na poziomie parteru. Wszystko przebiega zgodnie z planem, a na budowie pojawiają się pierwsze słupy żelbetowe, niezbędne do realizacji wyższych kondygnacji. Kształtu nabiera też front budynku – widoczne są ściany architektoniczne przy wejściu głównym.

Projekt architektoniczny Green2Day wykonała Maćków Pracownia Projektowa. Generalnym wykonawcą budynku jest Skanska, natomiast za komercjalizację biurowca odpowiada Skanska Property Poland.

na podst. materiałów prasowych

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl