wroclaw.pl strona główna Przedsiębiorcy i biznes we Wrocławiu Przedsiębiorczy Wrocław - strona główna

Infolinia 71 777 7777

9°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: dobra

Dane z godz. 01:00

wroclaw.pl strona główna
Posłuchaj podkastu wroclaw.pl
na dzień dobry
Reklama
  1. wroclaw.pl
  2. Przedsiębiorczy Wrocław
  3. Nauka
  4. Edukacja Przedsiębiorczości
  5. Nasze projekty
  6. Gra plenerowa „Przedsiębiorczy Krasnal”
Gra plenerowa „Przedsiębiorczy Krasnal”

Skacz, biegaj i zbieraj krasnoludzkie dukaty. Biznes w ruchu – zabawa ruchowa dla dzieci w wieku 6 –12 lat.

Reklama

Od tego wszystko się zaczęło. Biuro Rozwoju Gospodarczego zostało zaproszone do udziału w Dolnośląskim Festiwalu Nauki w 2008 roku. Wówczas to została opracowana – we współpracy ze specjalistami od dziecięcych gier zespołowych z Wrocławskiej Akademii Wychowania Fizycznego – gra plenerowa „Przedsiębiorczy Krasnal”.

Gra niosła ze sobą dwa proste przekazy: po pierwsze – że założenie własnej firmy wcale nie jest takie trudne, jak by to wynikało z obiegowych opinii, po drugie – że z prowadzeniem własnego biznesu jest jak ze wszystkim w życiu: raz się zarabia a innym razem – traci. Rolę elementu losowego w grze pełniła kostka, a każdej ilości oczek przypisane było ćwiczenie ruchowe.

Gra spotkała się z tak dużym zainteresowaniem nauczycieli i pedagogów, że już wkrótce zapadła decyzja o „ubraniu” gry w ramy projektowe, aby umożliwić wzięcie w niej udziału większej ilości dzieci. Na zaproszenie odpowiedziało 11 wrocławskich szkół podstawowych. Od września 2008 do maja 2009 roku gra była rozgrywana po tygodniu w tych właśnie placówkach, gdzie przeprowadzono eliminacje (najlepsza drużyna z każdej placówki została zakwalifikowana do finału).

Projekt zakończył się wielkim finałem zorganizowanym we wrocławskim rynku w dniu 1 czerwca 2009 roku. W sumie w projekcie uczestniczyło ponad 500 uczniów z wrocławskich szkół podstawowych. Pod koniec tego samego roku gra została zgłoszona do konkursu Europejskie Nagrody Przedsiębiorczości i została jego laureatem na szczeblu ogólnopolskim, otrzymując prestiżową nagrodę Ministra Gospodarki.

Projekt zakończony.

Galeria

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl