wroclaw.pl strona główna Przedsiębiorcy i biznes we Wrocławiu Przedsiębiorczy Wrocław - strona główna

Infolinia 71 777 7777

15°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: umiarkowana

Dane z godz. 05:50

wroclaw.pl strona główna

Reklama

  1. wroclaw.pl
  2. Przedsiębiorczy Wrocław
  3. Aktualności
  4. Go Green Hackathon
Go Green Hackathon pozwoli stworzyć nowe usługi internetowe i mobilne, wykorzystywane do lepszego zarządzania energią odnawialną. fot. Viessmann
Go Green Hackathon pozwoli stworzyć nowe usługi internetowe i mobilne, wykorzystywane do lepszego zarządzania energią odnawialną.

Masz pomysł na cyfrowe rozwiązania dla transformacji energetycznej? Potrafisz stworzyć inteligentne i nowoczesne oprogramowanie, które wspomoże ratowanie klimatu - do użytku w codziennym życiu lub na większą skalę? Weź udział w Go Green Hackathon, który zaplanowano na 21 października 2022 r. Trwają już zapisy. Na najlepszych czekają atrakcyjne nagrody.

Reklama

Twórcy aplikacji mobilnych i desktopowych, projektanci UX/UI, testerzy, inżynierowie, instalatorzy, maniacy zielonej energii, studenci oraz wszyscy, którzy chcą wykorzystać swój talent i umiejętności do tworzenia innowacyjnego oprogramowania dla rozwiązań zielonej energii mogą wziąć udział w Go Green Hackathon.

To pierwszy otwarty hackathon Centrum Badawczo-Rozwojowego Viessman, którego celem jest pozytywna zmiana z naciskiem na efektywność energetyczną. Tematem przewodnim konkursu jest „Go Green  oprogramowanie dla energetyki odnawialnej”.

Najważniejsza walka ze zmianami klimatu

Podczas wydarzenia spotka się wiele zespołów i freelancerów, aby zaangażować się we wspólne programowanie komputerowe w celu tworzenia nowych usług internetowych i mobilnych, wykorzystywanych do lepszego zarządzania energią odnawialną. Innowacyjne rozwiązania, które stworzą mogą być oparte na dowolnej technologii. Ważne jednak by wspierały walkę ze zmianami klimatu.

Uczestnicy mogą też skorzystać ze wsparcia doświadczonych mentorów, którzy chętnie podzielą się swoją wiedzą i udzielą cennych wskazówek.

Rejestracja chętnych do wzięcia udziału w wydarzeniu odbywa się online i potrwa do 20 października 2022 r. do godz. 12.00. Natomiast projekty można zgłaszać do 21 października do godz. 10.00.

Hackathon stacjonarny odbędzie się 21 października 2022 r. w Centrum Badawczo-Rozwojowym Viessmann we Wrocławiu. To czas na sfinalizowanie projektu i przedstawienie jury swojego pomysłu. Każdy uczestnik będzie miał na to maksymalnie 10 minut. 

Dla zwycięzców atrakcyjne nagrody

Ocenie w równym stopniu będą podlegały: trafność, innowacje, jakość, poziom dojrzałości technologicznej oraz efekt WOW!.

Nagrodą dla zwycięzcy Go Green Hackathonu, którym może być uczestnik lub drużyna, będzie 10 tys.zł. Zdobywca drugiego miejsca otrzyma 7 tys. zł, a za trzecią lokatę przewidziano 3 tys. zł.

Green Hackathon to międzynarodowa seria wydarzeń mających na celu wspólne tworzenie i wdrażanie nowych pomysłów, aby zadbać o bardziej zrównoważoną przyszłość. Wykorzystują one kreatywność i technologie komputerowe, aby zmieniać świat na lepsze.

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama

Powrót na portal wroclaw.pl