wroclaw.pl strona główna Przedsiębiorcy i biznes we Wrocławiu Przedsiębiorczy Wrocław - strona główna

Infolinia 71 777 7777

21°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: umiarkowana

Dane z godz. 21:00

wroclaw.pl strona główna
Reklama
  1. wroclaw.pl
  2. Przedsiębiorczy Wrocław
  3. Aktualności
  4. Wrocławska firma pomaga dzieciom na Zanzibarze
Przekazanie pieniędzy mieszkańcom wioski źródło: Futuro Finance
Przekazanie pieniędzy mieszkańcom wioski

3 tysiące dolarów na odnowienie kompleksu szkolnego w Zanzibarze przekazała spółka z Wrocławia mieszkańcom osady Mikungunini – całość inwestycji wyniesie 15 tys. dolarów. To już kolejna inicjatywa Futuro Finance, która pomaga nie tylko w Polsce, ale także na Ukrainie i w Afryce.

Reklama

Wrocławska firma Futuro Finance, zajmująca się doradztwem finansowym, angażowała się już w akcje charytatywne m.in. z Polską Akcją Humanitarną, niosąc pomoc poszkodowanym cywilom w konflikcie zbrojnym na Ukrainie, budując studnię w Sudanie Południowym, a teraz wspierając dzieci z Zanzibaru.

Pracownicy Futuro Finance byli na Zanzibarze w ramach wyjazdu firmowego i mieli okazję poznać jego mieszkańców oraz problemy, z jakimi się borykają. Ich spotkanie z przedstawicielami osady przyczyniło się do powstania wspólnej inicjatywy.

–Miałam okazję odwiedzić wioskę Mikungunini na Zanzibarze i żadne zdjęcie nie jest w stanie oddać warunków, w jakich na co dzień egzystuje miejscowa ludność. Tam nie ma nawet wykwalifikowanego nauczyciela, a jako pedagodzy wybierani są zwykle ci, którzy mają największą wiedzą wśród miejscowych, dlatego tak ważne jest zapewnienie podstawowych warunków pracy dla nauczycieli i nauki dla tamtejszych dzieci – mówi Agata Brucko-Stępkowska, prezes zarządu Futuro Finance.

Pomagają dzieciom 

Obecnie w Mikungunini trwają pracę nad budową kompleksu szkolnego, a wkrótce na rzecz tych działań zostaną przekazane kolejne transze środków – łącznie 15 tysięcy USD. Dzięki wsparciu, 260 dzieci w różnym wieku będzie miało możliwość skorzystania z lekcji m.in. języka angielskiego, planowane jest także utworzenie lokalnego punktu medycznego. Zakończenie prac przewidywane jest w październiku tego roku.

W kwestiach organizacyjnych Futuro Finance współpracuje z Fundacją  Szlachetnych Czynów, która zaangażowała się w formalności, związane z inwestycją w afrykańskiej osadzie.

W tym roku Futuro Finance już po raz trzeci została wyróżniona tytułem Finansowej Marki Roku. Firma w ramach współpracy z Polską Akcją Humanitarną angażują się w pomoc dzieciom na Ukrainie. W lutym 2018 r. informowaliśmy, że firma sfinansowała zakup maszyny wiertniczej do budowy studni w Sudanie Południowym. Dzięki temu PAH zapewni dostęp do czystej wody ponad 11 tysiącom mieszkańców kraju. 

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl