wroclaw.pl strona główna Przedsiębiorcy i biznes we Wrocławiu Przedsiębiorczy Wrocław - strona główna

Infolinia 71 777 7777

21°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: umiarkowana

Dane z godz. 21:00

wroclaw.pl strona główna
Reklama
  1. wroclaw.pl
  2. Przedsiębiorczy Wrocław
  3. Aktualności
  4. Fresenius Kabi rozszerza swoją działalność we Wrocławiu
Nowe biuro Fresenius Kabi zlokalizowane jest przy Pl. Nowy Targ 28 we Wrocławiu. Fresenius Kabi
Nowe biuro Fresenius Kabi zlokalizowane jest przy Pl. Nowy Targ 28 we Wrocławiu.

Kilkudziesięciu nowych pracowników zatrudni Centrum Usług Wspólnych Fresenius Kabi. Już teraz poszukiwani są kandydaci z doświadczeniem w księgowości i finansach. Jest to związane z rozszerzeniem działalności firmy w stolicy Dolnego Śląska.

Reklama

Fresenius Kabi jest globalną firmą farmaceutyczną oferującą kompleksowe wsparcie w opiece nad krytycznie i przewlekle chorymi pacjentami. Jej misją jest „troska o życie”, zgodnie z którą pacjentom na całym świecie dostarczane są przystępne cenowo usługi i produkty m.in. żywność specjalnego przeznaczenia medycznego, leki dożylne, płyny infuzyjne, sprzęt i aparatura medyczna, a także leki biopodobne.

Od ośmiu lat działają we Wrocławiu

We Wrocławiu od 2014 roku funkcjonuje Centrum Usług Wspólnych firmy (Fresenius Kabi Business Services), które zajmuje się usługami finansowo-księgowymi dla spółek powiązanych koncernu, zlokalizowanych niemalże we wszystkich krajach Europy. Wrocławski oddział firmy zatrudnia 140 specjalistów księgowych, których praca dotyczy wielu obszarów księgowości, w tym m.in.: zobowiązań, należności, księgi głównej, rozliczeń wewnątrzgrupowych, aktywów trwałych, rozliczeń wydatków i podróży służbowych, zarządzania danymi dostawców i odbiorców i zakupów pośrednich.

Jesteśmy dumni, że nasz wrocławski zespół odgrywa kluczową rolę w strukturze firmy. Teraz nadszedł czas na kolejny etap rozwoju i poszerzenie istniejącego zakresu usług. W najbliższym czasie do zakresu naszej działalnością dołączą nowe i ciekawe zadania, które są rzadkością na rynku SSC. Dzięki rozwojowi nowych kompetencji, staniemy się ze strony księgowości w pełni odpowiedzialnym partnerem biznesowym - dla wszystkich 16 krajów, z którymi dziś pracujemy.
Paweł Fąfara, Senior Director Fresenius Kabi Business Services

Nowe zadania to szansa na dalszy rozwój

Centrum Fresenius Kabi we Wrocławiu już wkrótce rozszerzy swoją działalność o takie zadania jak: zarządzanie ryzykiem kredytowym, obsługa zleceń sprzedaży, odzyskiwanie należności, uzgadnianie i analiza kont czy ewidencja zapasów. Nowe czynności zyskają również działy księgi głównej oraz zobowiązań. Pracownicy będą mogli zmierzyć się m.in. z różnymi sposobami przygotowania i przetwarzania informacji finansowych. 

Rozwój naszego wrocławskiego centrum to nie tylko potwierdzenie jego strategicznego znaczenia dla firmy, ale także uznanie dla naszego zespołu, który każdego dnia wspiera działalność operacyjną Fresenius Kabi. Przez ostatnie osiem lat, nasze wrocławskie centrum zintegrowało się w ekosystem grupy Fresenius i w naturalny sposób przyszedł czas na kolejny etap w historii organizacji. Nowe zadania to doskonała okazja dla naszych pracowników do dalszego rozwoju, ale również szansa na poszerzenie go o nowe talenty.
Agnieszka Kuźmicka, Senior Vice President, GBS Fresenius Kabi

Poszukiwani księgowi i finansiści

Fresenius Kabi rozpoczęło już rekrutację kilkudziesięciu nowych pracowników. Potrzebne są osoby zarówno z doświadczeniem w księgowości jak i takie, które chcą rozszerzać swoje kompetencje w dziedzinie finansów. Mile widziani są kandydaci, którzy oprócz jęz. angielskiego, władają również innym językiem obcym np. niemieckim, francuskim, włoskim, hiszpańskim lub portugalskim. Najważniejszą jednak cechą przyszłych pracowników jest otwartość i chęć rozwoju.

Grupa Fresenius została niedawno uznana przez portal „LinkedIn” za jednego z trzech najlepszych niemieckich pracodawców, ze względu na możliwości rozwojowe oferowane pracownikom. Z kolei Wrocławskie Centrum Usług Wspólnych Fresenius Kabi znalazło się w roku 2020 na liście „Diamentów Forbes’a”, przyznawanych przedsiębiorstwom, które w okresie 3 lat wykazały się wysokim wzrostem działalności, zachowując przy tym wysoką efektywności procesów biznesowych.

Według przedstawicieli firmy, dla pracowników szczególnie ważne jest duże wsparcie, chęć dzielenia się wiedzą oraz wspólne przeżywanie sukcesów. Ponadto, istotne jest również doskonalenie procesów oraz wprowadzanie do pracy nowych rozwiązań, które wpływają na większy komfort pracy i umożliwiają pracownikom dostęp do nowych technologii. Dla zespołu liczy się także stabilność oraz przyjazne środowisko, gdzie stawia się na dialog i współpracę.

Nowe biuro Fresenius Kabi zlokalizowane jest przy Pl. Nowy Targ 28 we Wrocławiu. Jednak aktualnie firma działa w trybie hybrydowym, umożliwiając swoim pracownikom pracę z domu.

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl