wroclaw.pl Przedsiębiorcy i biznes we Wrocławiu Przedsiębiorcy i biznes we Wrocławiu
Pogoda we Wrocławiu temperatura powietrza wynosi 10°C
Link do portalu wroclaw.pl
Aby wyświetlić zawartość strony, zaakceptuj pliki cookie
Reklama

Rozwijasz startup i potrzebujesz pieniędzy? Czeka 50 tys. USD

Jarek Ratajczak,
Fly On The Cloud

Fly On The Cloud – Partner Google Cloud na rynek Europy Środkowo-Wschodniej – uruchamia kolejną edycję programu wsparcia polskich i zagranicznych startupów. W projekcie mogą wziąć udział zarówno firmy, które już korzystają z Google Cloud Platform (GCP), jak i przedsiębiorstwa używające innych rozwiązań infrastrukturalnych lub dopiero kształtujące ideę. Zgłaszać można się do 30 kwietnia 2021 r.

Fly On The Cloud. Startup w chmurze Google – dlaczego warto?

Inicjatorzy przedsięwzięcia  podkreślają, że wielu założycieli nowych przedsiębiorstw wskazuje Google Cloud Platform jako najlepsze środowisko do tworzenia i rozwijania produktu cyfrowego. Klienci Fly On The Cloud zwracają największą uwagę na model płatności, jaki oferuje chmura publiczna.

Usługi można uruchamiać na żądanie i ponosić koszty adekwatne do zużycia, w ujęciu sekundowym lub minutowym. Ukraca to konieczność inwestowania we własne centrum danych, a jednocześnie pozwala zachować wysoką dostępność i wydajność rozwiązania.

Google Cloud Platform oferuje szereg zaawansowanych usług, które wesprą zamaszysty start firmy. Na szczególną uwagę zasługują:

 • wachlarz maszyn wirtualnych o możliwości dowolnej konfiguracji, w tym instancji GPU czy TPU przydatnych przy prowadzeniu projektów ML/AI,
 • pierwsza i najlepiej rozwinięta platform KaaS do zarządzania klastrami Kubernetes (Google Kubernetes Engine),
 • bezserwerowe usługi developerskie do prowadzenia szybkich wdrożeń i wprowadzania natychmiastowych zmian (m.in. App Engine, Cloud Run, Cloud Functions),
 • wydajne usługi dedykowane analityce BigData, również z wykorzystaniem machine learningu czy artificial intelligence (hurtownia daych BigQuery),
 • usługi Firebase służące tworzeniu, testowaniu i rozwijaniu aplikacji mobilnych.

Fly On The Cloud profesjonalne wsparcie i bezpłatne kredyty

W programie realizowanym przez Fly On The Cloud mogą wziąć udział zarówno firmy już korzystające z chmury Google, jak startupy używające innej infrastruktury lub dopiero planujące budowę produktu.

Firmy korzystające z Google Cloud Platform otrzymają voucher w wysokości 5000 USD. Aby zakwalifikować się do programu, startup musi spełnić poniższe warunki:

 • firma nie uczestniczyła wcześniej w programie Google Cloud for Startups,
 • posiada działającą stronę internetową oraz skrzynkę pocztową we własnej domenie,
 • nie jest instytucją edukacyjną lub rządową, organizacją non-profit, firmą konsultingową, software house’m lub agencją tworzącą aplikacje webowe/mobilne, przedsiębiorstwem związanym z wydobywaniem kryptowalut czy osobistym blogiem,
 • rozważa długoterminową współpracę z Google Cloud w celu rozwijania firmy.

Fly On The Cloud pieniądze dla startupów

Program jest też kierowany do nowych przedsiębiorstw, które dopiero planują budowę produktu lub posiadają produkt we wczesnej fazie rozwoju na rozwiązaniu infrastrukturalnym innym niż GCP (np. w innej chmurze publicznej, na hostingu lub we własnym centrum danych).

Takie firmy otrzymają wsparcie finansowe w przeprowadzeniu migracji lub w przygotowaniu Proof of Concept w wysokości 5-10% całości kosztów oraz dofinansowanie do wykorzystania usług GCP do 50 tys. USD w skali roku. Wsparcie mogą uzyskać firmy, które spełniają następujące warunki:

 • posiadają produkt we wczesnej fazie rozwoju lub dopiero kształtują ideę,
 • planują rozwijać swój produkt lub usługę przy użyciu usług Google Cloud Platform w perspektywie min. 3 lat,
 • na infrastrukturę przeznaczają lub przewidują przeznaczać powyżej 60 tys. USD rocznie.

Firmy, które nie zakwalifikują się do programu, a mimo to nawiążą współpracę z Fly On The Cloud, otrzymają voucher w wysokości 500 USD do wykorzystania w Google Cloud Platform.

Oprócz bezpłatnych kredytów, przedsiębiorstwa mogą liczyć na profesjonalne wsparcie certyfikowanych inżynierów i architektów Google Cloud w obszarach obsługi rozwiązania, zwiększenia wydajności infrastruktury czy optymalizacji kosztów.

Więcej informacji o programie oraz formularz zapisu można znaleźć na stronie Fly On The Cloud. Zapisy trwają do 30 kwietnia 2021 roku.

Fly On The Cloud/jr

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl Powrót na portal wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl Logo wroclaw.pl