wroclaw.pl Przedsiębiorcy i biznes we Wrocławiu Przedsiębiorcy i biznes we Wrocławiu
Pogoda we Wrocławiu temperatura powietrza wynosi 13°C
Link do portalu wroclaw.pl
Aby wyświetlić zawartość strony, zaakceptuj pliki cookie
Reklama
Nordis

Firma Nordis wybuduje zakład w Wróblowicach. Będzie praca dla ponad 100 osób.

Reklama

Ponad 100 osób znajdzie pracę w nowym zakładzie produkcyjnym firmy Nordis, który powstanie w podwrocławskich Wróblowicach. Potrzebne będą przede wszystkim osoby pracujące przy produkcji, ale również przedstawiciele handlowi. Przedsiębiorstwo zamierza zainwestować pod Wrocławiem kilkanaście milionów złotych.

– Właśnie kupiliśmy działkę inwestycyjną i rozpoczęliśmy niezbędne formalności pozwalające na rozpoczęcie budowy zakładu - mówi Tomasz Meller, prezes Zarządu Nordis Sp. z o.o.. – Liczymy na to, że pierwsze prace rozpoczną się w październiku, a zakład ruszy najpóźniej w kwietniu przyszłego roku. Natomiast pierwsze rekrutacje planujemy przeprowadzić w lutym i marcu 2017.

Dowiozą pracowników

W nowej fabryce produkowane będą przede wszystkim lody, jednak będzie ona również wyposażona w nowoczesną chłodnię, w której przechowywane będą różnego rodzaju mrożonki wytwarzane i dystrybuowane przez firmę Nordis na terenie całego kraju. Przedsiębiorstwo posiada trzy zakłady produkcyjne: w Zielonej Górze, Kaliszu i Wrocławiu. Obiekt we Wróblowicach będzie czwartą fabryką przedsiębiorstwa.
– Jeśli okaże się, że wielu naszych przyszłych pracowników będzie z Wrocławia lub innych okolicznych miejscowości i będą mieli problem z dojazdem, postaramy się zapewnić im transport do pracy – twierdzi Tomasz Meller.

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl Powrót na portal wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl Logo wroclaw.pl