wroclaw.pl strona główna Przedsiębiorcy i biznes we Wrocławiu Przedsiębiorczy Wrocław - strona główna

Infolinia 71 777 7777

0°C Pogoda we Wrocławiu
wroclaw.pl strona główna
Reklama
  1. wroclaw.pl
  2. Przedsiębiorczy Wrocław
  3. Aktualności
  4. Firma motoryzacyjna zatrudni 300 osób
Gestamp we Wrocławiu inwestor
Gestamp we Wrocławiu

Zakończyła się budowa nowego zakładu produkcyjnego firmy Gestamp, międzynarodowej grupy zajmującej się projektowaniem, opracowywaniem i produkcją części metalowych dla przemysłu motoryzacyjnego. Zatrudnienie znajdzie w nim około 300 osób.

Reklama

Z nowego zakładu produkcyjnego Gestamp będzie obsługiwać swoich kluczowych klientów z sektora przemysłu motoryzacyjnego w Europie Zachodniej.

Właścicielem nieruchomości jest Goodman, globalny koncern specjalizujący się w dziedzinie nieruchomości logistycznych. Gestamp wynajął od niego  3,3 tys. mkw. w centrum logistycznym Goodman Wrocław IV Logistics Centre. Łącznie przedsiębiorstwo wynajmuje tam ponad 22,7 tys. mkw.  Istnieje jednak możliwość dalszej rozbudowy zakładu dalszej rozbudowy obiektu na potrzeby przedsiębiorstwa, nawet do 44 tys. mkw.

– Dzięki budowie naszego nowego zakładu produkcyjnego we Wrocławiu dysponujemy teraz nowoczesnym obiektem, który pozwoli nam rozszerzyć działalność i pogłębić dotychczasową współpracę z producentami samochodów z Europy Zachodniej – mówi Jose Rogel Sanchez, General Manager Gestamp Polska.

Gestamp we Wrocławiu

Goodman Wrocław IV Logistics Centre o powierzchni 64 tys. mkw. położone jest przy ul. Kwiatkowskiego, pół kilometra od drogi A8 i węzła Wrocław Zachód Autostradowej Obwodnicy Wrocławia. Zapewniają one dobre połączenie z Górnym Śląskiem i Niemcami. Ponadto centrum logistyczne jest położone w ramach Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Wiosną 2015 roku Firma Gestamp Polska otrzymała pozwolenie na prowadzenie działalności gospodarczej na jej terenie. Hiszpański przedsiębiorca zobowiązał się wówczas zainwestować w wynajem hal produkcyjnych we Wrocławiu oraz nowe linie technologiczne co najmniej 69 mln zł.

Gestamp to wywodząca się z Hiszpanii międzynarodowa grupa firm, specjalizująca się w tworzeniu innowacyjnych produktów, dzięki którym pojazdy samochodowe są coraz bezpieczniejsze i lżejsze, a przez to zużywają mniej energii i wywierają mniej szkodliwy wpływ na środowisko. Koncern działa w 19 krajach, w których posiada blisko sto fabryk i 12 ośrodków badawczo-rozwojowych. Na całym świecie zatrudnia ponad 30 tys. osób.

Do tej pory firma posiadała w Polsce dwa zakłady produkcyjne: jeden we Wrześni, drugi we Wrocławiu przy ul. Stargardzkiej. 

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl