wroclaw.pl strona główna Przedsiębiorcy i biznes we Wrocławiu Przedsiębiorczy Wrocław - strona główna

Infolinia 71 777 7777

3°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: umiarkowana

Dane z godz. 05:00

wroclaw.pl strona główna

Reklama

  1. wroclaw.pl
  2. Przedsiębiorczy Wrocław
  3. Aktualności
  4. Chłodzibosch i Pieczebosch – nowe krasnale we Wrocławiu
Chłodzibosch i Pieczebosch – to imiona dwóch nowych krasnali, które stoją przed fabrykami firmy BSH we Wrocławiu. źródło: BSH
Chłodzibosch i Pieczebosch – to imiona dwóch nowych krasnali, które stoją przed fabrykami firmy BSH we Wrocławiu.

Chłodzibosch i Pieczebosch – to imiona dwóch nowych krasnali, które stoją przed fabrykami firmy BSH we Wrocławiu. Imiona skrzatów zostały wyłonione w wyniku konkursów ogłoszonych przez koncern.

Reklama

Słynne wrocławskie krasnale doczekały się dwóch, nowych kompanów. Do grona ponad 300 skrzatów dołączyły krasnale Chłodzibosch i Pieczebosch, które dumnie stoją przed fabrykami firmy BSH przy ul. Żmigrodzkiej 143 we Wrocławiu, tuż przy wejściu do Centrum Domowych Inspiracji firmy BSH Sprzęt Gospodarstwa Domowego.

 źródło: BSH

– Swoje imiona zyskały dzięki kreatywności i wsparciu miłośników tych wesołych skrzatów. W wyniku konkursu ogłoszonego przez firmę BSH, krasnal z wizerunkiem lodówki zyskał imię – Chłodzibosch – mówi Andrzej Maślak, rzecznik prasowy BSH Sprzęt Gospodarstwa Domowego Sp. z o.o.

Firma poprosiła także pracowników wrocławskich zakładów o pomoc w nadaniu imienia dla skrzata, który jest odzwierciedleniem prawdziwej pasji do kulinariów, przedstawia bowiem krasnala z chochlą przygotowującego posiłek. W ramach konkursu dedykowanego dla pracowników BSH wybrano imię Pieczebosch.

– Łącznie w ramach dwóch konkursów firma BSH otrzymała niemal 1200 propozycji imion. Duży odzew oraz kreatywne pomysły na imiona świadczą o niezwykłej popularności wesołych skrzatów, które od lat stanowią symbol stolicy Dolnego Śląska – mówi Andrzej Maślak i dodaje, że firmy znanych marek takich jak Bosch, Siemens, Gaggenau i Zelmer, bardzo cenią lokalne tradycje i zwyczaje, dlatego też kwestią naturalną było pojawienie się dwóch figur krasnoludków przed wrocławskimi fabrykami.

Wyniki konkursu zostały ogłoszone na profilu marki Bosch.

Czytaj także: Firma BSH ma 900 pracowników we Wrocławiu.

BSH/jr

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama

Powrót na portal wroclaw.pl