www.wroclaw.pl

  Chłodzibosch i Pieczebosch – nowe krasnale we Wrocławiu

  Chłodzibosch i Pieczebosch – to imiona dwóch nowych krasnali, które stoją przed fabrykami firmy BSH we Wrocławiu. Imiona skrzatów zostały wyłonione w wyniku konkursów ogłoszonych przez koncern.

  Chłodzibosch i Pieczebosch – to imiona dwóch nowych krasnali, które stoją przed fabrykami firmy BSH we Wrocławiu. Fot. źródło: BSH
  Chłodzibosch i Pieczebosch – to imiona dwóch nowych krasnali, które stoją przed fabrykami firmy BSH we Wrocławiu.

  Słynne wrocławskie krasnale doczekały się dwóch, nowych kompanów. Do grona ponad 300 skrzatów dołączyły krasnale Chłodzibosch i Pieczebosch, które dumnie stoją przed fabrykami firmy BSH przy ul. Żmigrodzkiej 143 we Wrocławiu, tuż przy wejściu do Centrum Domowych Inspiracji firmy BSH Sprzęt Gospodarstwa Domowego.

   źródło: BSH

  – Swoje imiona zyskały dzięki kreatywności i wsparciu miłośników tych wesołych skrzatów. W wyniku konkursu ogłoszonego przez firmę BSH, krasnal z wizerunkiem lodówki zyskał imię – Chłodzibosch – mówi Andrzej Maślak, rzecznik prasowy BSH Sprzęt Gospodarstwa Domowego Sp. z o.o.

  Firma poprosiła także pracowników wrocławskich zakładów o pomoc w nadaniu imienia dla skrzata, który jest odzwierciedleniem prawdziwej pasji do kulinariów, przedstawia bowiem krasnala z chochlą przygotowującego posiłek. W ramach konkursu dedykowanego dla pracowników BSH wybrano imię Pieczebosch.

  – Łącznie w ramach dwóch konkursów firma BSH otrzymała niemal 1200 propozycji imion. Duży odzew oraz kreatywne pomysły na imiona świadczą o niezwykłej popularności wesołych skrzatów, które od lat stanowią symbol stolicy Dolnego Śląska – mówi Andrzej Maślak i dodaje, że firmy znanych marek takich jak Bosch, Siemens, Gaggenau i Zelmer, bardzo cenią lokalne tradycje i zwyczaje, dlatego też kwestią naturalną było pojawienie się dwóch figur krasnoludków przed wrocławskimi fabrykami.

  Wyniki konkursu zostały ogłoszone na profilu marki Bosch.

  Czytaj także: Firma BSH ma 900 pracowników we Wrocławiu.

  BSH/jr