wroclaw.pl Przedsiębiorcy i biznes we Wrocławiu Przedsiębiorcy i biznes we Wrocławiu
Pogoda we Wrocławiu temperatura powietrza wynosi 16°C
Link do portalu wroclaw.pl
Aby wyświetlić zawartość strony, zaakceptuj pliki cookie
Reklama

BSH wspiera Fundację Tobiaszki – pomagają dzieciom i seniorom

Jarek Ratajczak,
źródło: Fundacja Tobiaszki

Organizują wyjazdy, prowadzą świetlicę środowiskową, pomagają odrabiać lekcje i mają szeroką ofertę dla seniorów – Fundacja Tobiaszki na wrocławskich Karłowicach działa od 16 lat. W kwietniu działalność fundacji wsparł koncern BSH, który przy ul. Żmigrodzkiej produkuje sprzęt AGD.

Reklama

Fundacja Tobiaszki działa przy parafii św. Antoniego na wrocławskich Karłowicach. Pomagają dzieciom i młodzieży oraz seniorom. Pod opieką mają 70 dzieci i 90 seniorów, z których najstarszy ma 89 lat.

– Misją fundacji jest prowadzenie działań edukacyjnych, prozdrowotnych, kulturalnych, sportowych i obywatelskich na rzecz rodzin, dzieci, młodzieży, rodziców oraz osób starszych – zaznacza brat Rafał Gorzołka, prezes Fundacji Tobiaszki.

Łączymy pokolenia

Do prowadzonej przez fundację świetlicy środowiskowej (Centrum Rozwoju i Aktywności Dzieci I Młodzieży) dzieci przychodzą m.in. odrabiać lekcje. Na miejscu mają zapewniony posiłek. Fundacja organizuje czas wolny poprzez różnego rodzaju kółka zainteresowań, grupy teatralne, sportowe i plastyczne. Wspólnie wyjeżdżają na zimowe i letnie kolonie i półkolonie. Dziećmi opiekują się wychowawcy i wolontariusze – głównie studenci.

źródło: Fundacja Tobiaszki

Klub seniora Nazaret, prowadzony przez fundację, to miejsce dla osób nieaktywnych zawodowo, w którym seniorzy mogą rozwijać swoje pasje, uczyć się, brać udział w akcjach na rzecz lokalnej społeczności, twórczo spędzać czas wolny oraz brać dział w warsztatach z zakresu poprawy zdrowia fizycznego.

bal karnawałowy 2018, źródło: Fundacja Tobiaszki

– Zależy nam na łączeniu pokoleń. Świetlica środowiskowa Tobiaszki działa od szesnastu lat. Na początku funkcjonowała jako wspólnota przykościelna, od 2002 r. świetlica posiada status fundacji, nadal jednak działamy pod skrzydłami parafii Św. Antoniego – dodaje brat Rafał Gorzołka

Czek dla fundacji

Działalność Fundacji Tobiaszki została doceniona przez firmę BSH Sprzęt Gospodarstwa Domowego, która przy ul. Żmigrodzkiej ma 2 zakłady produkcyjne sprzętu AGD. 9 kwietnia 2018 r. podczas uroczystości wmurowania kamienia węgielnego pod centrum logistyczne, przedstawiciele koncernu BSH przekazali fundacji specjalny czek na 40 tys. zł.

– To dla nas bardzo duże wsparcie. Pieniądze wydamy na wyjazdy dla dzieci i doposażenie naszej świetlicy. To już drugi czek ze strony BSH, gdy koncern zaczynał budowę zakładów, przekazał nam 30 tys. zł. Takie pieniądze pozwalają nam rozszerzyć naszą ofertę – zaznacza brat Rafał Gorzołka i dodaje, że rocznie, na działalność fundacja potrzebuje ok. 400 tys. zł. Połowę tej kwoty stanowi dotacja gminy Wrocław. Reszta pieniędzy pochodzi od sponsorów.

brat Rafał Gorzołka, prezes Fundacji Tobiaszki i Konrad Pokutycki prezes zarządu BSH w Polsce, fot. Jarek Ratajczak

Przedstawiciele BSH podkreślają, że zawsze tam gdzie mają swoje zakłady wspierają lokalną społeczność. Wybierając Fundację Tobiaszki najpierw zrobili szczegółowe rozeznanie o tym, w jaki sposób pomaga i jak działa ta fundacja.

– Przedsiębiorstwo  w dzisiejszych czasach to nie tylko produkcja i sprzedaż. Dla nas to także praca na rzecz lokalnej społeczności. Wiem, ze podopieczni fundacji pracują w naszych fabrykach przy ul. Żmigrodzkiej. Chcemy być zżyci z okolicznymi mieszkańcami i odpowiadać przynajmniej na część ich potrzeb. Działalność, która wspiera dzieci i wyrównuje ich szansy, na przykład poprzez korepetycje czy pomoc psychologiczną to są jedne z ważniejszych aspektów naszej pomocy – mówi Konrad Pokutycki prezes zarządu BSH w Polsce.

9 kwietnia 2018 r. firma BSH Sprzęt Gospodarstwa Domowego rozpoczęła budowę nowego centrum logistycznego we Wrocławiu. To kolejna inwestycja Grupy BSH przy ulicy Żmigrodzkiej, których łączna wartość wynosi 500 mln zł. Obiekt o powierzchni 30 tys. mkw. będzie obsługiwał dwie wrocławskie fabryki koncernu – lodówek i piekarników.

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl Powrót na portal wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl Logo wroclaw.pl