www.wroclaw.pl

  Finaliści konkursu naukowego E(x)plory we Wrocławiu

  Zakończyła wrocławska edycja Regionalnego Festiwalu Naukowego E(x)plory. W jego trakcie młodzi naukowcy walczyli o miejsca w finale konkursu naukowego E(x)plory - akredytacje do kolejnego etapu otrzymało aż 7 projektów.

  Fot. źródło: organizatorzy

  Ich autorzy wezmą udział w finałowych rozgrywkach w Gdyni. Festiwal odbył się w bezpiecznej, wirtualnej formule, a na jego uczestników czekały również wykłady i pokazy naukowe. Wrocławski Park Technologiczny oraz Fundacja Pro Mathematica były po raz kolejny gospodarzem wydarzenia.

  Organizatorzy podkreślają, że konkurs naukowy E(x)plory został stworzony z myślą o młodych pasjonatach nauki, którzy chcą rozwijać swoje zainteresowania, spotkać inspirujących rówieśników i poznać kulisy pracy badacza.

  Udział w konkursie daje możliwość zaprezentowania pomysłów z różnych dziedzin nauki, jak również otrzymania wsparcia ze strony ekspertów oraz zaplanowania najbliższych etapów kariery zawodowej. Konkurs składa się z trzech etapów: zgłoszenie projektu polegające na wysłaniu formularza, udział w regionalnych eliminacjach w pięciu miastach Polski, odbywających się w ramach Festiwali Naukowych E(x)plory oraz finał podczas największego święta nauki i innowacji - Gdynia E(x)plory Week - 25-27 listopada 2020.

  Regionalny etap konkursu

  Do regionalnego etapu konkursu naukowego we Wrocławiu zakwalifikowało się 20 projektów. W tegorocznych rozgrywkach Konkursu do kolejnego etapu przeszło 7 następujących drużyn:

  To oni wezmą udział w finale konkursu naukowego E(x)plory w Gdyni również w wersji online. Młodzi naukowcy będą walczyć o stypendia naukowe na rozwój swoich projektów ufundowane przez Mecenasa Programu E(x)plory Grupę LOTOS, udział w konkursach międzynarodowych oraz nagrody specjalne ufundowane przez partnerów programu E(x)plory.

  Więcej o projektach finałowych na stronie organizatora.

  Mecenasem Programu E(x)plory jest Grupa LOTOS. Gospodarzami Festiwalu Naukowego E(x)plory we Wrocławiu są Wrocławski Park Technologiczny i Fundacja Pro Mathematica.