wroclaw.pl strona główna Przedsiębiorcy i biznes we Wrocławiu Przedsiębiorczy Wrocław - strona główna

Infolinia 71 777 7777

2°C Pogoda we Wrocławiu
wroclaw.pl strona główna
Reklama
 1. wroclaw.pl
 2. Przedsiębiorczy Wrocław
 3. Aktualności
 4. Finaliści konkursu naukowego E(x)plory we Wrocławiu
źródło: organizatorzy

Zakończyła wrocławska edycja Regionalnego Festiwalu Naukowego E(x)plory. W jego trakcie młodzi naukowcy walczyli o miejsca w finale konkursu naukowego E(x)plory - akredytacje do kolejnego etapu otrzymało aż 7 projektów.

Reklama

Ich autorzy wezmą udział w finałowych rozgrywkach w Gdyni. Festiwal odbył się w bezpiecznej, wirtualnej formule, a na jego uczestników czekały również wykłady i pokazy naukowe. Wrocławski Park Technologiczny oraz Fundacja Pro Mathematica były po raz kolejny gospodarzem wydarzenia.

Organizatorzy podkreślają, że konkurs naukowy E(x)plory został stworzony z myślą o młodych pasjonatach nauki, którzy chcą rozwijać swoje zainteresowania, spotkać inspirujących rówieśników i poznać kulisy pracy badacza.

Udział w konkursie daje możliwość zaprezentowania pomysłów z różnych dziedzin nauki, jak również otrzymania wsparcia ze strony ekspertów oraz zaplanowania najbliższych etapów kariery zawodowej. Konkurs składa się z trzech etapów: zgłoszenie projektu polegające na wysłaniu formularza, udział w regionalnych eliminacjach w pięciu miastach Polski, odbywających się w ramach Festiwali Naukowych E(x)plory oraz finał podczas największego święta nauki i innowacji - Gdynia E(x)plory Week - 25-27 listopada 2020.

Regionalny etap konkursu

Do regionalnego etapu konkursu naukowego we Wrocławiu zakwalifikowało się 20 projektów. W tegorocznych rozgrywkach Konkursu do kolejnego etapu przeszło 7 następujących drużyn:

 • Szymon Perlicki - "Szyfrowanie wiadomości z użyciem własności hipersfery"
 • Daniel Czech, Mateusz Niedobecki - "ISP - Inteligentny System Przewietrzania"
 • Adam Bajorek - "Water Recovery System"
 • Filip Buława, Piotr Domanowski, Marcin Hnat - "CPS M [Custom Printed Submarine Modular]"
 • Daniel Goc, Piotr Panek, Tymoteusz Typrowicz, Jakub Podolak - "Spektrofotometryczne badanie równowagi pH w roztworach wodnych z zastosowaniem metod numerycznych"
 • Kacper Pająk - "Hydrotermalna synteza nanocząstek siarczku miedzi(II), badanie ich właściwości fizyko-chemicznych i cytotoksyczności in vitro"
 • Mateusz Kołek, Paulina Zegarska - "Działanie przeciwnowotworowe i aktywność apoptotyczna płynu celomatycznego z dżdżownicy Eisenia foetida, kwasu L-askorbinowego oraz beta-glukanu"

To oni wezmą udział w finale konkursu naukowego E(x)plory w Gdyni również w wersji online. Młodzi naukowcy będą walczyć o stypendia naukowe na rozwój swoich projektów ufundowane przez Mecenasa Programu E(x)plory Grupę LOTOS, udział w konkursach międzynarodowych oraz nagrody specjalne ufundowane przez partnerów programu E(x)plory.

Więcej o projektach finałowych na stronie organizatora.

Mecenasem Programu E(x)plory jest Grupa LOTOS. Gospodarzami Festiwalu Naukowego E(x)plory we Wrocławiu są Wrocławski Park Technologiczny i Fundacja Pro Mathematica.

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl