wroclaw.pl strona główna Przedsiębiorcy i biznes we Wrocławiu Przedsiębiorczy Wrocław - strona główna

Infolinia 71 777 7777

9°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: umiarkowana

Dane z godz. 03:05

wroclaw.pl strona główna

Reklama

  1. wroclaw.pl
  2. Przedsiębiorczy Wrocław
  3. Aktualności
  4. Inwestycja Nestlé za 1 mld zł – pod Wrocławiem produkują karmę dla psów i kotów
Kliknij, aby powiększyć
Fabryka w Nestlé w Nowej Wsi Wrocławskiej źródło: inwestor
Fabryka w Nestlé w Nowej Wsi Wrocławskiej

Zakończyła się rozbudowa fabryki Nestlé PURINA PetCare w Nowej Wsi Wrocławskiej. Firma zainwestowała 1 mld zł i będzie poszukiwać pracowników do produkcji karmy dla psów i kotów.

Reklama

Fabryka w Nestlé w Nowej Wsi Wrocławskiej obecnie zatrudnia około 900 osób. Tylko w zeszłym roku personel fabryki zwiększył się o 350 pracowników i wciąż poszukiwani będą chętni do pracy – to rezultat rozbudowy zakładu i zwiększenia produkcji.

Szukają pracowników

– Obecnie fabryka PURINA PetCare w Nowej Wsi Wrocławskiej osiągnęła planowany poziom zatrudnienia, ale w kolejnych dwóch, trzech latach chcemy zatrudnić dodatkowo kilkaset osób. Obecnie poszukujemy pracowników w wyspecjalizowanych zawodach, w tym doświadczonych elektromechaników, inżynierów automatyków oraz operatorów zautomatyzowanych linii produkcyjnych – mówi Jakub Żurowski, dyrektor fabryki PURINA PetCare w Nowej Wsi Wrocławskiej.

W rekrutacji uwzględniani są także młodzi kandydaci ( do 30 lat) bez doświadczenia zawodowego, co wpisuje się w europejską Inicjatywę Na Rzecz Zatrudniania Młodych – Nestlé needs YOUth.

Nestlé PURINA PetCare w Nowej Wsi Wrocławskiej, źródło: inwestor

–Firma oferuje stabilną pracę i szanse rozwoju oraz wspiera zatrudnianie młodych, stwarzając im możliwości zdobycia doświadczenia. Jest to szczególnie cenne w przypadku osób, które dopiero wchodzą na rynek pracy – dodaje Jakub Żurowski.

Nestlé Polska przez 2 lata zainwestowała 1 mld zł

Fabryka PURINA PetCare w Nowej Wsi Wrocławskiej otwarta została w 2015 r., ale inwestycja rozłożona została na 4 etapy. Ostatnia, czwarta część rozbudowy właśnie została zakończona, co oznacza, że wszystkie linie są gotowe do produkcji. Powierzchnia produkcyjna wynosi obecnie 135 tys. mkw..

Do tej pory w rozbudowę podwrocławskiego zakładu Nestlé Polska zainwestowała 1 mld zł. Zostały wybudowane m.in. hale produkcyjne, magazyny i część biurowa. Inwestycja nie jest zakończona, bo w kolejnych latach firma planuje powiększyć jeszcze zakład.

Szanują środowisko

Inwestor podkreśla, że zakład od samego początku był budowany w duchu przyjaznym środowisku. W fabryce znajduje się nowoczesna podczyszczalnia ścieków. Do ogrzewania budynku biurowego prawie w całości wykorzystywana jest energia cieplna z odzysku. Fabryka posiada również instalację wykorzystującą deszczówkę, która służy do spłukiwania toalet.

13 mln psów i kotów

Polska jest największym rynkiem karmy dla zwierząt domowych w Europie Centralnej. Szacuje się, ze żyje u nas ponad 13 milionów psów i kotów. Wartość tego rynku wyceniana jest na 2,3 mld złotych. Udział PURINY w tym segmencie przekroczył 15%. Karmy dla zwierząt domowych PURINA PetCare są obecne w Polsce od 17 lat.

– Obecnie polscy właściciele psów i kotów mogą karmić swoje czworonogi produktami PURINY marek takich jak: GOURMET, FRISKIES, FELIX. Przed powstaniem zakładu w Nowej Wsi Wrocławskiej produkowane były one wyłącznie za granicą. Fabryka w Nowej Wsi Wrocławskiej jest pierwszym zakładem PURINY w Polsce produkującym karmę dla zwierząt domowych oraz trzecią tego typu inwestycją w Europie Centralnej – tłumaczy Attila Gyopar, Dyrektor Generalny Nestlé PURINA Petcare Polska i Szef Regionu Europy Środkowo-Wschodniej.

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama

Powrót na portal wroclaw.pl