wroclaw.pl strona główna Przedsiębiorcy i biznes we Wrocławiu Przedsiębiorczy Wrocław - strona główna

Infolinia 71 777 7777

20°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: umiarkowana

Dane z godz. 05:25

wroclaw.pl strona główna

Reklama

  1. wroclaw.pl
  2. Przedsiębiorczy Wrocław
  3. Aktualności
  4. Edge One Solutions otwiera się na Wrocław! Są w Euvic Group – najprężniej rozwijającej się grupie technologicznej

Edge One Solutions, firma z branży IT wprowadziła się do Wrocławia. Współpracują z nimi najwięksi gracze z różnorodnych branż, od e-commerce po automotive. Właśnie dostali nagrodę w rankingu najlepszych miejsc pracy – Best Place to Work 2023 w kategorii średnie przedsiębiorstwa. Zobacz co robią i kto ma szansę dla nich pracować?

Reklama

Edge One Solutions jest częścią międzynarodowej Grupy Euvic – jednej z większych grup technologicznych w Polsce, która chce z ponad 1 mld zł przychodów w 2022 roku urosnąć do 4 mld zł w 2030 r.

Edge One Solutions właśnie wprowadził się do biurowca L'Uni przy ul. Grodzkiej.

Specjalizujemy się w budowaniu eksperckich zespołów IT, odpowiednio dopasowanych do potrzeby biznesowej naszych klientów, ale również tworzymy przyjazne i stabilne miejsce pracy dla naszych specjalistów. Dodatkowo współpracujemy z takimi branżami jak: e-commerce, fintech , bankowość, energetyka i turystyka
Bartłomiej Andrusiewicz,  wiceprezes Edge One Solutions Sp. z o.o.

Kliknij, aby powiększyć
Powiększ obraz: Pracownicy Edge One Solutions we Wrocławiu Tomasz Hołod
Pracownicy Edge One Solutions we Wrocławiu

Edge One Solutions stawia na Wrocław. Dlaczego?

Edge One Solutions to firma z 8 letnim doświadczeniem w branży IT, z siedzibą w Warszawie i oddziałami Krakowie i Lublinie i od niedawna Wrocławiu. Firma liczy 260 doświadczonych pracowników, i specjalistów i swoje zespoły m.in. w USA, Wielkiej Brytanii, Szwecji, Niemczech, Szwajcarii, Austrii i Dubaju.

Ze względu na dostęp do dużej liczby wysokowyspecjalizowanych programistów, . Obecnie skupiamy się na powiększaniu zespołów developerskich - frontendowych, backendowych oraz odpowiedzialnych za budowanie aplikacji mobilnych, a także zespołów testerskich i analizy biznesowej
Aleksandra Wiśniewska, Talent Acquisition Manager w Edge One Solutions.

Najlepsze Miejsca Pracy Polska 2023 są w Edge One Solutions.

Spółka Edge One Solutions w maju 2023 r. dostała nagrodę w rankingu najlepszych miejsc pracy – Best Place to work 2023 w kategorii średnie przedsiębiorstwa.

Nowe technologie od Edge One Solutions

Bartłomiej Andrusiewicz w kontekście rozwoju Edge One Solutions we Wrocławiu dodaje, że e-commerce i handel online to branża nie tylko bardzo konkurencyjna, ale też niezwykle szybko rozwijająca się. Korzysta z nowych technologii i sztucznej inteligencji.

– Coraz bardziej lubimy zakupy bez wychodzenia z domu. Pandemia wywołana wirusem COVID-19 zmieniła nawyki zakupowe i sprawiła, że branża e-commerce dynamicznie się rozwija – mówi Bartłomiej Andrusiewicz.

Szacuje się, że przez ostatnie lata pandemii koronawirusa udział e-commerce w całości handlu w Polsce wzrósł z 5 do 10 procent, a to oznacza, że ponad 20 mln Polaków kupuje online.

E-commerce potrzebuje technologii

E-commerce do sprawnego funkcjonowania potrzebuje szereg systemów IT, magazynów, firm transportowych, kurierów, paczkomatów, systemów płatności online, specjalistów opisujących produkty, pakowania i obsługi zwrotów dzięki którym jako klienci możemy wygodnie wybierać i kupować towar, bezpiecznie, nie ruszając się z domu.

– Obserwujemy dynamiczny rozwój w obszarze technologii w zakresu Internetu Rzeczy (IoT), rozszerzonej rzeczywistości (AR) czy sztucznej inteligencji (AI). Coraz częściej te rozwiązania są stosowane między innymi w e-commerce – dodaje Bartłomiej Andrusiewicz.

We Wrocławiu w branży IT pracuje ok 36 tys. ludzi. Wiele firm wyspecjalizowały się w tworzeniu oprogramowania do e-commerce lub wdrażaniem tych technologii u klienta.

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama

Powrót na portal wroclaw.pl