wroclaw.pl Przedsiębiorcy i biznes we Wrocławiu Przedsiębiorcy i biznes we Wrocławiu
Pogoda we Wrocławiu temperatura powietrza wynosi 12°C
Link do portalu wroclaw.pl
Aby wyświetlić zawartość strony, zaakceptuj pliki cookie
Reklama
Atal Towers źródło: inwestor
Atal Towers

Dwie 60-metrowe wieże Atal Towers przy ul. Sikorskiego zostały oddane do użytkowania.

Reklama

Kompleks mieszkaniowy Atal Towers o powierzchni ponad 26 tys. mkw. składa się z dwóch budynków. Pierwszy, zlokalizowany na planie litery L, jest położony dłuższym bokiem równolegle do Odry. Drugi, to dwie wieże (połączone w części parteru) przy ulicy Sikorskiego.

– Plan zagospodarowania przestrzennego obejmujący zachodnią część inwestycji wymagał, aby powstała tu zabudowa średniowysoka. Wpłynęło to na projekt nieruchomości, w ramach którego zaproponowaliśmy dwie wieże: każda licząca mniej więcej 60 metrów – tłumaczy Agnieszka Szczepaniak, architekt z AP Szczepaniak.

Atal Towers, źródło: inwestor

W ramach inwestycji wzdłuż Odry powstała promenada, poszerzona o tarasy wysunięte nad rzekę. Obszar ten w okresie letnim może pełnić funkcję ogródków dla lokali gastronomicznych. Ten fragment budynku jest otwarty i dostępny dla każdego. Zaprojektowano pas zieleni ze ścieżką dla pieszych, który będzie prowadził wprost do terenów nad rzeką. Na dachu wieży powstał taras. Będzie dostępny wyłącznie dla mieszkańców osiedla.

Czytaj także: Dwie nowe wieże powstaną nad Odrą.

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl Powrót na portal wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl Logo wroclaw.pl