wroclaw.pl strona główna Przedsiębiorcy i biznes we Wrocławiu Przedsiębiorczy Wrocław - strona główna

Infolinia 71 777 7777

12°C Pogoda we Wrocławiu
wroclaw.pl strona główna

Wyszukiwarka

Aby wyświetlić zawartość strony, zaakceptuj pliki cookie
Reklama
  1. wroclaw.pl
  2. Przedsiębiorczy Wrocław
  3. Aktualności
  4. 2 mln na dotacje dla dolnośląskich rzemieślników
zdjęcie ilustracyjne Janusz Krzeszowski
zdjęcie ilustracyjne

Dolnośląscy mikroprzedsiębiorcy – rzemieślnicy od 5 października mogą składać wnioski o dofinansowanie swoich inwestycji. Na Dolnym Śląsku zarejestrowanych jest ponad 2000 rzemieślników.

Reklama

Od 5 października 2017 r. rzemieślnicy mogą składać wnioski w Dolnośląskiej Instytucji Pośredniczącej na dofinansowanie swoich projektów inwestycyjnych związanych z unowocześnieniem lub zmianą rozwiązań produkcyjnych i procesowych lub sposobu świadczenia usług.

Na co i dla kogo dotacja?

W ramach konkursu (schemat 1.5.A) dofinansowanie mogą otrzymać projekty inwestycyjne realizowane przez rzemieślników w środki trwałe lub wartości niematerialne i prawne. Projekty muszą dotyczyć wdrożenia innowacji produktowej i procesowej. Zakres projektu musi być powiązany z dziedziną rzemiosła, której dotyczy świadectwo kwalifikacji zawodowej rzemieślnika.

Maksymalna wartość projektu to 50 000 zł. Poziom dofinansowania wynosi do 85% wydatków kwalifikowanych. Projekt musi być zrealizowany w okresie 18 miesięcy.

Termin składnia wniosków o dofinansowanie

Wnioski o dofinansowanie można składać od 5 października do 7 grudnia br. Wnioskodawca wypełnia wniosek o dofinansowanie za pośrednictwem aplikacji – generator wniosków o dofinansowanie EFRR i przesyła w wersji elektronicznej i papierowej do Dolnośląskiej Instytucji Pośredniczącej. Szczegółowe informacje o konkursie można znaleźć na stronie internetowej DIP

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl