wroclaw.pl strona główna Przedsiębiorcy i biznes we Wrocławiu Przedsiębiorczy Wrocław - strona główna

Infolinia 71 777 7777

1°C Pogoda we Wrocławiu
wroclaw.pl strona główna
Reklama
  1. wroclaw.pl
  2. Przedsiębiorczy Wrocław
  3. Aktualności
  4. Szansa na 800 miejsc pracy

Dolnośląski Park Innowacji i Nauki, źródło: DPiN

Nawet 800 miejsc pracy będzie mogło powstać w nowym centrum biurowo-usługowym, jakie powstanie w Dolnośląskim Parku Innowacji i Nauki we Wrocławiu przy ul Kwiatkowskiego 4. Jego powierzchnia zlokalizowana na sześciu kondygnacjach, wyniesie około 6 tys. m kw. Przy centrum powstanie także parking dla pracowników i interesantów.

Reklama

- Z pewnością największym atutem Business House będzie duża powierzchnia pięter - około 1tys. mkw., która pozwoli najemcom na dowolną aranżację przestrzeni, ale też potencjalny umożliwi dalszy rozwój firmy w ramach jednej lokalizacji – uważa Artur Łata z Dolnośląskiego Parku Innowacji i Nauki S.A..  - Lokale mogą być zaaranżowane jako „open space” lub z podziałem na pomieszczenia. Na życzenie najemców, powierzchnie mogą też zostać wykończone „pod klucz”. Najmniejszy oferowany moduł  to 124 m kw na parterze i 200 m kw na piętrach.

Business House, to po Idea House, kontynuacja misji w zakresie wspierania przedsiębiorczości w regionie. Po ofercie dotyczącej wspierania przedsiębiorczości na jej wczesnym stadium, przyszedł czas na realizację zadań dla większych odbiorców.

 - Budynek powstaje z myślą o najemcach, dla których liczy się dostęp do autostrady A4, autostradowej obwodnicy A8, bardzo dobre połączenie z lotniskiem we Wrocławiu, bliskość przystanku komunikacji miejskiej oraz dostęp do głównych arterii komunikacyjnych Wrocławia – twierdzo Artur Łata. - Business House to właściwe miejsce dla firm, którym zależy na dalszym rozwoju działalności w dogodnej lokalizacji, ale przede wszystkim w miejscu skupiającym potencjalnych partnerów biznesowych. Dużym atutem budynku jest jego położenie w obszarze Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Jest to istotne przede wszystkim dla podmiotów, którym zależy na ulokowaniu swojej siedziby w strefie i wykorzystaniu zalet płynących z prowadzeniu działalności w jej obszarze.

Budynek powstanie najprawdopodobniej do końca czerwca 2016 roku. Będzie to zależne od umowy z generalnym wykonawcą. Do końca tego tygodnia zostanie ogłoszony przetarg na budowę tego obiektu, która potrwa około roku.

Inwestycja ta będzie możliwa dzięki umowie zawartej z BGK na jej finansowanie w ramach programu "Inwestycje polskie". Wartość kredytu dla Dolnośląskiego Parku Innowacji i Nauki to ponad 21 mln zł, z czego 8,5 mln zł będzie pochodziło z Europejskiego Banku Inwestycyjnego.

Celem programu „Inwestycje polskie” jest zapewnienie finansowania długoterminowych i rentownych projektów infrastrukturalnych. Mają one przyczynić się do wzrostu PKB oraz tworzenia nowych miejsc pracy. Program ten ma na celu rozwój wszystkich regionów Polski, a umowy inwestycyjne zostały podpisane z przedsiębiorcami i samorządami w każdym województwie.

Zobacz program pomocy dla inwestorów >>

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl