wroclaw.pl strona główna Przedsiębiorcy i biznes we Wrocławiu Przedsiębiorczy Wrocław - strona główna

Infolinia 71 777 7777

9°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: dobra

Dane z godz. 05:00

wroclaw.pl strona główna
Reklama
  1. wroclaw.pl
  2. Przedsiębiorczy Wrocław
  3. Aktualności
  4. ARAW wśród nominowanych do Dolnośląskiego Gryfa
uczestnicy spotkania
uczestnicy spotkania

24 firmy i instytucje trafiły do tegorocznego finału Konkursu „Dolnośląski Gryf – Nagroda Gospodarcza”. Znalazła się wśród nich Agencja Rozwoju Aglomeracji Wrocławskiej, wrocławskie ZOO oraz kilka innych przedsiębiorstw prowadzących działalność w stolicy Dolnego Śląska.

Reklama

„Dolnośląski Gryf - Nagroda Gospodarcza” od 15 lat nagradza najważniejsze osiągnięcia gospodarcze regionu. Promuje innowacyjność i dynamikę rozwoju dolnośląskich firm, docenia zaangażowanie inwestycyjne i zauważa działania na rzecz lokalnych społeczności. Tym razem także wyróżnia najlepsze przedsiębiorstwa, jednostki samorządu terytorialnego oraz instytucje i organizacje, które tworzą gospodarczą i społeczną przyszłość Dolnego Śląska. 

Na tegoroczny konkurs wpłynęło aż 157 wniosków. Spośród nich kapituła wybrała 24 nominowanych, którzy będą rywalizować w ośmiu kategoriach: Innowacyjny pomysł na biznes/rozwój, Start-up Roku, Ambasador Dolnego Śląska, Przedsiębiorstwo Społeczne Roku, Pionier Wieku Cyfrowego, Dolnośląski Produkt Roku, Sukcesja z sukcesem . Przyznana zostanie także nagroda dla samorządu za przedsięwzięcie tworzące wartość dla mieszkańców.

W tegorocznej edycji nominowane do „Dolnośląskiego Gryfa’” zostały również przedsiębiorstwa i instytucje prowadzące swoją działalność we Wrocławiu. Wśród finalistów w kategorii Ambasador Dolnego Śląska znalazła się Agencja Rozwoju Aglomeracji Wrocławskiej.

– Kapituła doceniła w tym przypadku zwłaszcza aktywność na rzecz współpracy międzynarodowej i pozyskiwania zagranicznych inwestorów – mówi Marek Pasztetnik, prezes Zachodniej Izby Gospodarczej, organizator konkursu. W tej samej kategorii rywalizować będzie także wrocławskie ZOO oraz Dolnośląska Agencja Współpracy Gospodarczej.

Nominowani

Wśród wrocławskich przedsiębiorstw nominowanych do „Dolnośląskiego Gryfa” znalazły się także: największa polska agencja gamingowa Fantasy Expo, która powalczy o nagrodę za Innowacyjny pomysł na biznes/rozwój, Spółdzielnia Socjalna PANATO, rywalizująca o tytuł Przedsiębiorstwa Społecznego Roku, firma technologiczna FIAB Sp. z o.o. , nominowana w kategorii Dolnośląski Produkt Roku oraz Grupa Wróbel, mająca szansę na nagrodę za Sukcesję z sukcesem.

Dwie kategorie konkursowe zostały zdominowane wyłącznie przez wrocławskie firmy. Są to Start-up Roku, gdzie w finale wezmą udział: Genomtec – zajmujący się mobilną technologią opartą o diagnostykę molekularną, BZB UAS Sp. z o.o. – specjalizująca się w projektowaniu, produkcji oraz integracji Bezzałogowych Systemów Latających oraz RezerwujSport – portal pomagający użytkownikom w znalezieniu dostępnych obiektów sportowych.

Również o nagrodę dla Pioniera Wieku Cyfrowego powalczą  wyłącznie przedsiębiorstwa ze stolicy Dolnego Śląska. Są to spółka komputerowa CebITgroup EP Sp. z o.o. Sp .j., studio animacji i post-produkcji Dash Dot Creations Sp. z o.o. Sp. K., a także VACO Sp. z o.o. – firma specjalizująca się w zabezpieczaniu obiektów przed szkodnikami.

– „Dolnośląski Gryf” cały czas cieszy się ogromnym zainteresowaniem - – twierdzi prof. Andrzej Kaleta, rektor Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu, przewodniczący Kapituły Konkursu. – W tym roku mieliśmy wyjątkowo dużo bardzo dobrych kandydatów, więc wybór nie był trudny.

– Nagroda ta cały czas ewaluuje i jest odzwierciedleniem tego, co dzieje się w naszym życiu społecznym i gospodarczym – uważa Beata Staszków, prezes Związku Pracodawców Polska Miedź. - To bardzo merytoryczna rywalizacja. Firmy, które są nagradzane, rzeczywiście odnoszą realne sukcesy i większość z nich znana jest nie tylko w naszym regionie, ale również w całym kraju i zagranicą.

Stabilna sytuacja finansowa kandydatów

Warunkiem koniecznym do wzięcia udziału w rywalizacji o „Nagrodę Gospodarczą – Dolnośląskiego Gryfa 2018” była m.in. stabilna sytuacja finansowa kandydatów, zaangażowanie firm i instytucji w rozwój oraz innowacyjne technologie. Kapituła sprawdzała również, czy kandydaci posiadają silną pozycję w swojej branży, potwierdzaną poprzez certyfikaty, nagrody i normy jakości. Duże znaczenie miały także inwestycje w kapitał ludzki.

Organizatorami 15. edycji konkursu są: Zachodnia Izba Gospodarcza – Pracodawcy i Przedsiębiorcy, Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego, Związek Pracodawców Polska Miedź, Pracodawcy RP wspólnie z Partnerem Merytorycznym – firmą PwC oraz mecenasem konkursu - mBank S.A.

Od pierwszej edycji w szranki konkursu stanęło już ponad 1350 dolnośląskich firm i samorządów, które poddały się wnikliwej ocenie kapituły konkursu. W czternastu dotychczasowych edycjach konkursu "Dolnośląski Gryf - Nagroda Gospodarcza" statuetkę przyznano 76 firmom, 22 samorządom oraz 10 osobowościom Dolnego Śląska.

Finał tegorocznej edycji konkursu i ogłoszenie wyników odbędzie się  22 października 2018 r. podczas Wielkiej Gali Biznesu w Narodowym Forum Muzyki.

Czy wiesz, że…

Pierwsze Gryfy wręczano w 2004 roku. Wtedy otrzymali je: Selena S.A., KGHM Polska Miedź, gmina miejsko-wiejska Polkowice, gmina miejska Zgorzelec oraz Wyższa Szkoła Bankowa we Wrocławiu i Narodowy Uniwersytet Górniczy w Dniepropiertrowsku za wspólny program edukacyjny.

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Głosuj na Wrocławski Budżet Obywatelski 2023. Otwiera się w nowej karcie
Powrót na portal wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl