wroclaw.pl strona główna Przedsiębiorcy i biznes we Wrocławiu Przedsiębiorczy Wrocław - strona główna

Infolinia 71 777 7777

21°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: umiarkowana

Dane z godz. 13:20

wroclaw.pl strona główna

Reklama

  1. wroclaw.pl
  2. Przedsiębiorczy Wrocław
  3. Aktualności
  4. Wystartowały Dolnośląskie Gryfy 2021

Firmy, samorządy oraz organizacje, które chcą zdobyć statuetkę Dolnośląskiego Gryfa, już teraz mogą zgłaszać swój udział w tegorocznej edycji konkursu. Właśnie rozpoczęło się przyjmowanie zgłoszeń kandydatów do tej nagrody.

W tym roku konkurs „Dolnośląski Gryf - Nagroda Gospodarcza” odbędzie się już po raz osiemnasty. Nagradza firmy, jednostki samorządu terytorialnego oraz organizacje za ich wyjątkową przedsiębiorczość, dynamikę rozwoju, spektakularne inwestycje, a także przedsięwzięcia na rzecz lokalnej społeczności. Jego laureaci mają znaczący wpływ na wzrost atrakcyjności biznesowej całego regionu.

Nagrody w dziewięciu kategoriach

Podczas tegorocznej edycji konkursu statuetki Dolnośląskiego Gryfa zostaną wręczone aż w dziewięciu kategoriach: Nagroda za innowacyjny pomysł na biznes/rozwój, Dolnośląski Produkt Roku, Lider skutecznej transformacji cyfrowej, Pracodawca skutecznie reagujący na zmiany, Nagroda za działania na rzecz zmniejszenia społecznych skutków pandemii, Firma świadoma ekologicznie, Nagroda dla samorządów za skuteczny program osłonowy dla firm, Lider roku oraz Najlepszy projekt interdyscyplinarny.

Choć Dolnośląskie Gryfy są przyznawane już od osiemnastu lat, to konkurs ten jest bardzo dynamiczny. Ewaluuje razem z otaczającą nas rzeczywistością gospodarczą i zawsze jest dostosowany do jej aktualnych realiów. Ostatnie półtora roku to dla wielu firm i organizacji bardzo trudny okres ze względu na pandemię koronawirusa. Dlatego też tegoroczne kategorie konkursowe zostały tak określone, aby nagrodzić ich wysiłek włożony w ograniczenie skutków kryzysu, w jakim się znaleźliśmy. Zależało nam na docenieniu tych, którzy nie tylko sami nie poddali się w tym niezwykle wymagającym czasie, ale też ciężko pracowali, aby pomóc innym w przetrwaniu i pokonaniu kłopotów, w jakich się znaleźli.

Marek Pasztetnik, prezes Zachodniej Izby Gospodarczej - Pracodawcy i Przedsiębiorcy

Zgłoszenia do końca września

Członkami kapituły konkursu są wybitni przedstawiciele dolnośląskiego biznesu, samorządu i nauki. Są to m.in. rektorzy najważniejszych wrocławskich uczelni, reprezentanci dolnośląskich gmin oraz dyrektorzy, prezesi i właściciele najważniejszych przedsiębiorstw i instytucji Dolnego Śląska, którzy odnoszą sukcesy nie tylko na rynku krajowym, lecz także zagranicznym.

Pierwsza edycja konkursu odbyła się w 2004 roku. Od tamtej pory wzięło w nim udział ponad 1740 dolnośląskich firm i samorządów, które poddały się wnikliwej ocenie kapituły konkursu.
Dotychczas wyłoniono 133 Laureatów „Dolnośląskiego Gryfa”.

Organizatorami konkursu są: Zachodnia Izba Gospodarcza – Pracodawcy i Przedsiębiorcy, Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego oraz Partner Merytoryczny - PwC.

Udział w konkursie jest bezpłatny. Ankiety konkursowe dostępne są w wersji online na stronie konkursu. Zgłoszenia przyjmowane będą do 30 września 2021 roku.

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama

Powrót na portal wroclaw.pl