wroclaw.pl strona główna Przedsiębiorcy i biznes we Wrocławiu Przedsiębiorczy Wrocław - strona główna

Infolinia 71 777 7777

5°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: umiarkowana

Dane z godz. 15:30

wroclaw.pl strona główna

Reklama

  1. wroclaw.pl
  2. Przedsiębiorczy Wrocław
  3. Aktualności
  4. Gryf na wrocławskim tramwaju
Gryf na wrocławskim tramwaju

Ponad 5 tys. km przejechał już tramwaj z wizerunkiem Dolnośląskiego Gryfa. Odwiedził prawie każdy zakątek Wrocławia, aby promować tę najważniejszą w regionie nagrodę gospodarczą.

Reklama

Od 24 września na ulicach stolicy Dolnego Śląska można spotkać  tramwaj, na którym widnieje pokaźnych rozmiarów Gryf Dolnośląski. Jeździ on na wielu liniach, aby reklama konkursu była widoczna w każdym zakątku miasta. Dziennie pokonuje odległość około 210 km.

– Po raz pierwszy w historii właśnie w ten sposób, wspólnie z wrocławskim MPK, postanowiliśmy zapoznać mieszkańców miasta i przyjeżdżających tu gości z tą wyjątkową nagrodą – mówi Marek Pasztetnik, prezes Zachodniej Izby Gospodarczej - Pracodawcy i Przedsiębiorcy. – Jest ona przyznawana dolnośląskim firmom i samorządom za najważniejsze osiągnięcia gospodarcze regionu. Jest całkiem bezpłatna, a przez to również najbardziej wiarygodna, za co odpowiada kapituła składająca się z czołowych przedstawicieli dolnośląskiego biznesu, samorządu oraz wrocławskich uczelni. Naszym zadaniem jest ją promować. Bo to ważne, aby mieszkańcy wiedzieli, kto w szczególny sposób przyczynia się do promocji Dolnego Śląska.

Źródło: ZIG

– Na Dolnym Śląsku jest kilkadziesiąt nagród gospodarczych – twierdzi Krzysztof Balawajder, prezes MPK Wrocław. – Jednak doskonale wiemy, że istnieje tylko jedna taka nagroda, której nie można kupić, a po prostu trzeba na nią zasłużyć. Jednocześnie jest to wyróżnienie całkowicie apolityczne. Tymczasem zadaniem MPK jest nie tylko wożenie ludzi do pracy lub szkoły, ale również bycie blisko wydarzeń, miejsc i instytucji, które tworzą Wrocław i Dolny Śląsk. Tą częścią budującą potencjał gospodarczy regionu jest Zachodnia Izba Gospodarcza - Pracodawcy i Przedsiębiorcy, a przyznawane przez nią Dolnośląskie Gryfy są ważnym momentem w kalendarzu biznesowym. Stąd też obecność MPK przy tym wydarzeniu.

W tym roku Gryfy zostaną przyznane w ośmiu kategoriach konkursowych. Są to m.in. Innowacyjny pomysł na biznes lub rozwój, Start-Up Roku, Dolnośląski Produkt Roku oraz Pionier Wieku Cyfrowego. W tegorocznej edycji pojawiły się również cztery nowe kategorie: Nagroda za działania proekologiczne, Nagroda dla samorządów za przedsięwzięcia angażujące społeczność lokalną, Skuteczna Kampania Marketingowa oraz Wizjoner Przestrzeni.

Laureatów tegorocznych Gryfów poznamy w poniedziałek, 21 października, podczas Wielkiej Gali Biznesu w Narodowym Forum Muzyki.

źródło: mat. prasowy

Czytaj także: Poznaliśmy nominowanych do Dolnośląskich Gryfów

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama

Powrót na portal wroclaw.pl