wroclaw.pl strona główna Przedsiębiorcy i biznes we Wrocławiu Przedsiębiorczy Wrocław - strona główna

Infolinia 71 777 7777

16°C Pogoda we Wrocławiu
wroclaw.pl strona główna

Wyszukiwarka

Aby wyświetlić zawartość strony, zaakceptuj pliki cookie
Reklama
  1. wroclaw.pl
  2. Przedsiębiorczy Wrocław
  3. Przedsiębiorca
  4. Finansowanie działalności
  5. Crowdfunding
Szukając pieniędzy na sfinansowanie swojego biznesu, możesz zwrócić się z prośbą o drobne wsparcie do tysięcy prywatnych inwestorów. Pexels
Szukając pieniędzy na sfinansowanie swojego biznesu, możesz zwrócić się z prośbą o drobne wsparcie do tysięcy prywatnych inwestorów.

Szukając pieniędzy na rozwój swojego biznesu, możesz zwrócić się z prośbą o wsparcie do tysięcy prywatnych inwestorów za pośrednictwem internetu. Tak działa crowdfunding, czyli inwestowanie społecznościowe.

Reklama

To jeden z najpopularniejszych sposobów na finansowanie innowacyjnych projektów. Dzięki internetowej zbiórce można pozyskać od kilkuset do nawet kilku milionów złotych na dowolne przedsięwzięcie – charytatywne, kulturalne, społeczne i biznesowe. Wszystko zależy od tego, czy uda Ci się chwycić za serca internautów.

Wystarczy dobrze przedstawić swój cel, ustalić kwotę potrzebną do uruchomienia przedsięwzięcia i zareklamować się w sieci. Pomysł na biznes zaprezentowany na portalu crowdfundingowym może dofinansować dowolna osoba, wpłacając od 1zł wzwyż. To pierwszy test Twojego biznesu – pozwala sprawdzić zainteresowanie nim ogromnej społeczności użytkowników internetu.

Jak działa crowdfunding?

Crowdfunding ma charakter dwustronny. W zamian za przekazane środki, będziesz musiał zaoferować inwestorom swoje produkty, usługi lub udziały w swoim przedsięwzięciu.

Finansowanie społecznościowe może mieć charakter:

  • nieudziałowy (oparty na przedsprzedaży dóbr i usług lub darowiznach);
  • udziałowy (sprzedaż akcji, udziałów i innych papierów wartościowych);
  • pożyczki społecznościowej (udzielanie pożyczki przez więcej niż jednego pożyczkodawcę jednocześnie);
  • hybrydowy (wykorzystuje różne formy finansowania jednocześnie, np. oferuje produkty w przedsprzedaży i możliwość jednoczesnego nabycia udziałów).

Ten rodzaj finansowania znajdziesz na: 

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl