wroclaw.pl Przedsiębiorcy i biznes we Wrocławiu Przedsiębiorcy i biznes we Wrocławiu
Pogoda we Wrocławiu temperatura powietrza wynosi 11°C
Link do portalu wroclaw.pl
Aby wyświetlić zawartość strony, zaakceptuj pliki cookie
Reklama
Concordia Design Wrocław

Wrocławska Concordia Design, jako jeden z dziesięciu najciekawszych obiektów w Polsce, ma szansę na zdobycie Nagrody Architektonicznej POLITYKI. O tym, kto zostanie zwycięzcą konkursu, zdecydują internauci. Głosowanie trwa do 25 kwietnia 2021 r.

Nagroda Architektoniczna POLITYKI zostanie przyznane już po raz dziesiąty. Wyróżnienie promuje realizacje, które nie tylko wyraźnie poprawiają estetykę otoczenia, są przyjazne użytkownikom, ale także są symbolem dobrego smaku.

Pięć obiektów nominowanych do Grand Prix konkursu zostało wybranych przez ponad czterdziestu przedstawicieli środowiska architektonicznego — architektów, urbanistów, krytyków architektury oraz reprezentantów stowarzyszeń i organizacji działających na rzecz ładu w przestrzeni publicznej.

W tym roku, z okazji jubileuszu plebiscytu, redakcja tygodnika POLITYKA zdecydowała się wybrać pięć kolejnych obiektów, które, choć nie będą ubiegać się o Grand Prix, wezmą udział w głosowaniu internautów, które potrwa do 25 kwietnia 2021 r.

Redakcja POLITYKI wyróżniła:

  • Concordia Design we Wrocławiu
  • Dworzec autobusowy w Kielcach
  • Mauzoleum Martyrologii Wsi Polskich w Michniowie
  • Muzeum Józefa Piłsudskiego w Sulejówku
  • Sanatorium Abrama Gurewicza w Otwocku

Zwycięzcę Grand Prix 10. edycji Nagrody Architektonicznej POLITYKI poznamy w czerwcu br.

Concordia Design we Wrocławiu to renowacja i rozbudowa XIX-wiecznego budynku znajdującego się na Wyspie Słodowej, który jako jedyny został zachowany po Festung Breslau. Według jury konkursu, obiekt zachwyca wyrafinowaniem i elegancją całości, a dodatkowo stanowi idealne połączenie perspektywy historycznej z otwarciem się na przyszłość. Projekt zrealizowało biuro MVRDV we współpracy z pracownią Q2studio. Obecnie w obiekcie mieści się centrum kreatywności i biznesu.

Wrocławska Concordia Design już otrzymała tytuł najlepszego budynku biurowego na świecie w plebiscycie prestiżowego portalu ArchDaily. Tym samym znalazła się wśród 15 wyjątkowych inwestycji na świecie.

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl Powrót na portal wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl Logo wroclaw.pl