wroclaw.pl strona główna Przedsiębiorcy i biznes we Wrocławiu Przedsiębiorczy Wrocław - strona główna

Infolinia 71 777 7777

0°C Pogoda we Wrocławiu
wroclaw.pl strona główna
Reklama
  1. wroclaw.pl
  2. Przedsiębiorczy Wrocław
  3. Aktualności
  4. City One otwarte – rewitalizacja Przedmieścia Oławskiego
Otwarcie City One, 10 września 2019 r. Jarek Ratajczak
Otwarcie City One, 10 września 2019 r.

Wrocław ma nowy biurowiec. U zbiegu ulicy Traugutta i Pułaskiego powstał City One, to pierwszy z dwóch budynków kompleksu City Forum. Na parterze będą m.in. restauracje, a przy budynku zaplanowano ogólnodostępny skwer. Całość będzie gotowa w 2020 r.

Reklama

U zbiegu ulicy Traugutta i Pułaskiego (obok pl. Wróblewskiego) przed II wojną światową stały kamienice, w PRL-u był tam „dziki” parking i targowisko, a teraz powstał City One – to pierwszy etap City Forum, czyli kompleksu biurowego klasy A.

– W City One przygotowaliśmy cały zestaw rozwiązań przyjaznych pracownikom i środowisku. W otoczeniu kompleksu zaprojektowaliśmy rozległe zaplecze dla odpoczynku i rekreacji w postaci tzw. ogrodu miejskiego. Ponadto rozwijamy zaplecze usługowe biurowca, kreując go na multifunkcyjne centrum wydarzeń z różnorodną ofertą dla pracowników i mieszkańców – mówi Tomasz Sujak, członek zarządu Archicom S.A.

Wizualizacja, źródło: inwestor

Archicom rozpoczął budowę 7-kondygnacyjnego budynku w czerwcu 2017 roku, a pod koniec marca br. budynek otrzymał pozwolenie na użytkowanie. City One oferuje 12 tys. mkw. powierzchni, a wśród najemców znaleźli się już Epam Systems, Ten Square Games, Travelplanet.pl, NOTUS Finanse i Connect Lunch Bar.

Otwarcie City One, 10 września 2019 r., fot. Jarek Ratajczak

Projekt obiektu przygotowało autorskie biuro projektowe Doroty i Kazimierza Śródków, generalnym wykonawcą jest Archicom Realizacja Inwestycji, a za komercjalizację i zarządzanie budynkiem odpowiada CBRE.

– Projekt kompleksu biurowego jest zintegrowany z tkanką miejską – architekci przewidzieli zagospodarowanie dziedzińca integrującego użytkowników i zapraszającego wrocławian, a także zaprojektowali skwer miejski w podwórzu kamienic usytuowanych wzdłuż ul. Haukego-Bosaka jako zielone zaplecze do wypoczynku – informuje inwestor.

City Forum

City Forum to zespół dwóch budynków biurowych klasy A o całkowitej powierzchni najmu ponad 24 tys. mkw. Całość ma być gotowa w 2020 r. 

fot. Jarek Ratajczak

Na parterze zaprojektowano niemal 2 tys. mkw. dla najemców gastronomicznych oraz strefy zielone z ogrodem miejskim.

Archicom przygotował ponad 100 zadaszonych miejsc parkingowych dla rowerów oraz ogólnodostępny parking rowerowy. Dodatkowym atutem będzie pełne zaplecze sanitarne w postaci szatni i natrysków. Dla zmotoryzowanych przygotowano 280 miejsc parkingowych na powietrzu i w parkingach podziemnych.

Rewitalizacja Przedmieścia Oławskiego

Stare pocztówki z pl. Wróblewskiego, można obejrzeć w serwisie Fotopolska.eu. W 1823 r. patronem placu u zbiegu obecnych ul. Traugutta, Kujawskiej (nie istnieje) i Walońskiej, podobnie jak pobliskiej ulicy, mostu i kościoła został św. Maurycy.

1902 r., pl. Wróblewskiego, widok w kierunku centrum. Źródło: fotopolska.eu

Na starych zdjęciach widać, że z zabudowy powstałej głównie na przełomie XIX i XX w. do dzisiaj zachował się jedynie szalet - na dole zdjęcia, pośrodku. Reszta zniszczona została podczas walk o Festung Breslau bądź rozebrana w latach powojennych. Plac do 18 marca 1951 r. nazywano placem Wołoskim kiedy to zmieniono nazwę na pl. Walerego Wróblewskiego.

Wizualizacja, źródło: inwestor

– Kontynuując linię zabudowy tych starych kamienic, uzupełniliśmy ten smutny plac na skrzyżowaniu ul. Traugutta i Pułaskiego. Nasza kurtyna szklana, która tutaj zaistnieje między obydwoma skrzydłami tego kompleksu będzie zapraszała wszystkich wrocławian na dzieciniec wewnętrzny i na ogólnodostępny skwer, który będzie na tyłach kamienic przy ul. Hauke-Bosaka. Nasz obiekt wpisuje się w rewitalizację Przedmieścia Oławskiego – dodaje Dorota Jarodzka-Śródka, wiceprezes i współzałożyciel Archicom S.A.

Hossa na wrocławskim rynku biurowym

Biurowiec Nowy Targ, oddany do użytku w połowie 2019 r. 

Miasto już ma 1,07 mln mkw. powierzchni biurowych, a do końca roku przybędzie jeszcze 100 tys. mkw. Wrocław w tym roku został trzecim, po Warszawie i Krakowie, największym rynkiem pod względem oferowanej powierzchni biurowej

Czytaj więcej: Wrocław biurowym milionerem – 1,07 mln mkw. i będzie więcej

Nowoczesny biurowiec z usługami i przedszkolem – to kolejny obiekt, który powstanie na terenie Portu Popowice. Inwestor właśnie pokazał jak budynek będzie wyglądał. Inwestycja ma być zrealizowana do połowy 2021 r. 

Czytaj więcej: Port Popowice z nowoczesnym biurowcem

W połowie 2019 r. Skanska zakończyła budowę biurowca Nowy Targ przy pl. Nowy Targ. Będzie tam 22 tys. mkw. powierzchni biurowej, gdzie docelowo może pracować nawet 2,5 tys. osób.

Czytaj więcej: Biurowiec Nowy Targ już gotowy. Zobacz, jak miejsce zmieniało się na przestrzeni 150 lat [ZDJĘCIA]

Nowa biurowa inwestycja we Wrocławiu powstaje przy ul. Powstańców Śląskich. Za 52 mln euro Skanska wybuduje dwa biurowce wchodzące w skład Centrum Południe. Mają być gotowe w lipcu 2020 r. To początek wrocławskiego city i business center.

Czytaj więcej: Wmurowano kamień węgielny pod Centrum Południe [ZDJĘCIA]

Galeria

Kliknij na zdjęcie aby powiększyć

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl