wroclaw.pl strona główna Przedsiębiorcy i biznes we Wrocławiu Przedsiębiorczy Wrocław - strona główna

Infolinia 71 777 7777

5°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: brak pomiaru

brak danych z GIOŚ

wroclaw.pl strona główna
Reklama
  1. wroclaw.pl
  2. Przedsiębiorczy Wrocław
  3. Aktualności
  4. TenderHut otwiera się na wrocławskie możliwości
TenderHut otwiera się na wrocławskie możliwości

W białostockiej Grupie TenderHut rozwój krajowy i międzynarodowy idzie ze sobą w parze. Grupa dopiero co uruchomiła kolejne zagraniczne biuro we Francji i otworzyła nowe, polskie biuro – we Wrocławiu.

Reklama

Grupa TenderHut ma centra programistyczne w Białymstoku, Szczecinie i Olsztynie, a ostatnio także we Wrocławiu. Biuro SoftwareHut otwarto przy ul. Ofiar Oświęcimskich 17

– Chcemy być obecni w samym sercu polskiej branży IT, które pełne jest młodych, dynamicznych specjalistów i mamy na to swój pomysł – mówi Robert Strzelecki, prezes grupy TenderHut.

Wrocław – polski technologiczny gigant

Przedstawiciele grupy podkreślają, że Wrocław od dawna uważany jest za zagłębie technologiczne kraju, choćby ze względu na Wrocławski Park Technologiczny, który chętnie wspiera swoimi możliwościami pracę firm z różnych branż.

Kolejnym powodem, dla którego wybór nowego miejsca do tworzenia oprogramowania padł na  Wrocław, jest obecność czołowej uczelni technicznej – Politechniki Wrocławskiej, która od lat kształci specjalistów z szeroko rozumianej branży technologicznej. SoftwareHut we Wrocławiu stawia na młodych.

– Naszym planem jest nabór junior developerów i przekazanie im naszych standardów i praktyk. Inwestowanie w młodych to misja, którą powinni za cel stawiać sobie wszyscy przedsiębiorcy działający w branży, bowiem sektor IT w Polsce od lat ma problem z za małą ilością specjalistów – dodaje Robert Strzelecki.

Za prowadzenie wrocławskiego oddziału firmy odpowiedzialny będzie jeden z szefów Działu Front-endowego – Hubert Zub, który właśnie przeprowadził się do Wrocławia z Białegostoku, czyli z macierzystego ośrodka SoftwareHut. Ekspert realizował w spółce liczne projekty dla branży finansowej, farmaceutycznej oraz B2B.

TenderHut

W skład grupy kapitałowej TenderHut wchodzą 4 kooperujące ze sobą spółki zależne.

 SoftwareHut specjalizuje się w projektowaniu, dostosowywaniu i rozwijaniu systemów informatycznych (portale www, aplikacje mobilne, systemy dedykowane i wiele innych) oraz oferuje usługi szeroko rozumianego outsourcingu IT.

Solution4Labs świadczy usługi implementacji oraz dostosowywania systemów klasy LIMS do indywidualnych potrzeb laboratoriów.

LegalHut świadczy usługi doradztwa prawnego i merytorycznego w zakresie zamówień publicznych oraz postępowań przetargowych w obszarze usług i produktów IT.

ProtectHut skupia się na zagadnieniach z zakresu cybersecurity wspierając klientów we wdrażaniu europejskich dyrektyw dotyczących bezpieczeństwa w cyberprzestrzeni.

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl