wroclaw.pl strona główna Przedsiębiorcy i biznes we Wrocławiu Przedsiębiorczy Wrocław - strona główna

Infolinia 71 777 7777

1°C Pogoda we Wrocławiu
wroclaw.pl strona główna
Reklama
  1. wroclaw.pl
  2. Przedsiębiorczy Wrocław
  3. Aktualności
  4. CD PROJEKT docenił Wrocław
źródło: CD PROJEKT

CD PROJEKT RED, twórcy gier z serii Wiedźmin, gry Cyberpunk 2077 i GWINT: Wiedźmińska Gra Karciana, wkrótce otwierają nowe studio — CD PROJEKT RED Wrocław.

Reklama

CD PROJEKT na swojej stronie internetowej informuje, że 20 marca 2018 r. zawarta została przedwstępna umowa sprzedaży, określająca warunki na jakich CD PROJEKT kupi wrocławskie studio deweloperskie Strange New Things. Nowe studio dołączy do dwóch istniejących już zespołów CD PROJEKT RED — w Warszawie oraz Krakowie. Razem mają pracować nad grą Cyberpunk 2077.

Przedstawiciele CD Projektu uzasadniając decyzję o otwarciu studia we Wrocławiu podkreślają, że Stolica Dolnego Śląska to jedno z największych i najbardziej zaawansowanych technologicznie miast w Polsce, z rozwiniętą sceną twórców gier i wieloma deweloperami z dużym doświadczeniem.

– Wierzę, że skala Cyberpunka, jak i naszych przyszłych projektów będzie magnesem dla tych, którzy chcieliby dołączyć do CD PROJEKT RED, ale chcą tworzyć gry we Wrocławiu — mówi  Adam Kiciński, prezes zarządu Grupy Kapitałowej CD PROJEKT. – Team, z którym startujemy ma imponujące doświadczenie, ale jestem przekonany, że we Wrocławiu jest jeszcze wiele talentów do odkrycia — dodaje Adam Kiciński.

Wrocławianie w „Wiedźminie 3: Dziki Gon”

Firma podkreśla, że trzonem CD PROJEKT RED Wrocław będzie zespół Strange New Things. – Jesteśmy bardzo podekscytowani faktem, że będziemy tworzyć rdzeń nowego studia CD PROJEKT RED. Wrocław to miasto, które znamy jak własną kieszeń. To fantastyczne miejsce do tworzenia gier — mówi Paweł Zawodny, szef Studia CD PROJEKT RED Wrocław.

Firma szuka chętnych, którzy chcą pracować dla CD PROJEKT RED Wrocław. Zgłoszenia można wysyłać na adres: [email protected]d.com.

142 mln zł na rozwój

Grupa CD PROJEKT wypracowała w 2017 roku 463 mln zł przychodów ze sprzedaży i 200 mln zł zysku netto, osiągając trzeci rok z rzędu wysoką rentowność netto na poziomie 43%.

Do końca 2017 roku, to jest w ciągu 10 lat od wydania pierwszego Wiedźmina, Grupa sprzedała w sumie 33 mln gier z serii Wiedźmińskiej.

W 2017 r. wydatki na produkcję gier i nowych technologii Grupy CD PROJEKT wyniosły 77 mln zł, a nakłady na prace rozwojowe na koniec roku wyniosły 142 mln zł.

źródło: CD PROJEKT

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl