wroclaw.pl strona główna Przedsiębiorcy i biznes we Wrocławiu Przedsiębiorczy Wrocław - strona główna

Infolinia 71 777 7777

0°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: zła

Dane z godz. 12:00

wroclaw.pl strona główna
Reklama
  1. wroclaw.pl
  2. Przedsiębiorczy Wrocław
  3. Aktualności
  4. Wrocławski byteLAKE i Intel zrewolucjonizowali produkcję papieru w Europie
Wrocławski byteLAKE i Intel zrewolucjonizowali produkcję papieru w Europie byteLAKE

Wrocławski startup byteLAKE i informatyczny gigant firma Intel tworzą technologię dla Przemysłu 4.0 opartą na sztucznej inteligencji. Ich rozwiązanie już usprawnia produkcję papieru w Europie.

Wrocławska firma byteLAKE i Intel współpracują nad nowym rozwiązaniem, którego fundamentem jest sztuczna inteligencja (SI). Ich technologia pomaga zautomatyzować zarządzanie podczas produkcji papieru. Więcej szczegółów technicznych na blogu firmy byteLAKE: Sztuczna inteligencja monitoruje produkcję papieru.

Nasz Wet Line Detector for Paper Mills od byteLAKE jest już dostępny na rynku i z powodzeniem jest stosowany w europejskich papierniach. Rozwiązanie pomaga uniknąć kosztownych przerw podczas produkcji papieru.

Marcin Rojek, współzałożyciel byteLAKE
Marcin Rojek, byteLAKE Fot. byteLAKE
Marcin Rojek, byteLAKE

byteLAKE's Cognitive Services

Marcin Rojek dodaje, że ich produkt jest częścią pakietu rozwiązań dla Przemysłu 4.0 o nazwie byteLAKE's Cognitive Services. – Rozwiązania znajdujące się w pakiecie oferują oprogramowanie sztucznej inteligencji do inspekcji wizualnej produktów np. zliczanie, monitoring jakości czy procesów (inteligentne kamery) oraz rozwiązania do analizy danych Big Data z sensorów IoT (Internet Rzeczy) – zaznacza .

Krzysztof Jonak, dyrektor sprzedaży EMEA Territory Sales, Intel zawraca uwagę, że sztuczna inteligencja już odgrywa bardzo ważną rolę w naszym codziennym życiu.

Niemniej jednak wiele firm nadal postrzega zastosowanie sztucznej inteligencji w swojej działalności jako dodatek, a nie jej fundament. Zastosowanie Intel OpenVINO w byteLAKE's Cognitive Services pokazuje, że SI działa sprawnie jako rzeczywiste narzędzie do optymalizacji działalności firmy. Co więcej, takie połączenie zmniejsza niezbędne modernizacje infrastruktury IT w firmie tylko do dodatkowego komputera stanowiącego podstawę dla całego systemu. Jest to przełom w patrzeniu na SI z perspektywy przedsiębiorstw, które planują modernizację.

Krzysztof Jonak, dyrektor sprzedaży EMEA Territory Sales, Intel

byteLAKE i Intel wykorzystują sztuczną inteligencję

Przedstawiciele byteLAKE dodają, że od kilku lat z powodzeniem korzystają z wielu technologii Intela.

Połączenie usług Cognitive Services od byteLAKE z procesorami Intela pozwoliło nam maksymalnie urościć zastosowanie naszego rozwiązania w zakładach wykorzystujących elementy Przemysłu 4.0.

Marcin Rojek, współzałożyciel byteLAKE
  • Fortune Business Insights przewiduje, że Europa stanie się liderem na rynku Przemysłu 4.0, który to może osiągnąć obroty rzędu 260 miliardów dolarów w ciągu najbliższych pięciu lat.
  • byteLAKE's Cognitive Services zostały zaprojektowane tak, aby można było je łatwo dostosować także poza papierniami, wszędzie tam, gdzie niezbędna jest wysokowydajna analiza danych lub inspekcja wizualna w procesach automatyzacji.

Innowacje od wrocławskiego byteLAKE

O innych rozwiązaniach wrocławskiego byteLAKE pisaliśmy w czerwcu 2020 r. Stosy papierów w sekretariacie, recepcji czy księgowości – to już przeszłość? Brainello wykorzystuje sztuczną inteligencję do przetwarzania dokumentów, a to oznacza dużą pomoc np. w księgowości.

Wrocławski byteLAKE założyli przyjaciele

Firma byteLAKE powstała w 2016 r. Założyli ją Marcin Rojek i Mariusz Kolanko. Znają się od 1999 r., gdy razem studiowali informatyką na Politechnice Częstochowskiej. Po studiach rozpoczęli pracę we wrocławskim Siemensie i od tego czasu są związani z Wrocławiem. Później ich drogi zawodowe się rozeszły, ale pięć lat temu połączyli siły i powstał byteLAKE.

Specjalizują się w wykorzystaniu sztucznej inteligencji dla firm, a szczególnie w automatyzacji procesów i analizie danych. Działają na rynkach w Europie, USA oraz Izraelu.

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl