wroclaw.pl strona główna Przedsiębiorcy i biznes we Wrocławiu Przedsiębiorczy Wrocław - strona główna

Infolinia 71 777 7777

7°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: poniżej normy

Dane z godz. 01:00

wroclaw.pl strona główna
Reklama
  1. wroclaw.pl
  2. Przedsiębiorczy Wrocław
  3. Aktualności
  4. Nowy Business Link we Wrocławiu. Ma połączyć startupy i korporacje[ZDJĘCIA]
Business Link Green2Day we Wrocławiu Materiały Prasowe
Business Link Green2Day we Wrocławiu

W biurowcu Green2Day przy ulicy Szczytnickiej otwarto nową przestrzeń stworzoną przez Businness Link i firmę Skansa. Ma ona połączyć duże korporacje ze startupami.

Reklama

Business Link Green2Day to 650 stanowisk pracy, 130 biur i 6 sal konferencyjnych. To także 350 m. kw. powierzchni części wspólnych do dyspozycji mieszkańców. Zaprojektowanych tak, aby było jednocześnie elegancko i przytulnie.

W środku znajdziemy mini scenę do organizowania startupowych wydarzeń, dwie kuchnie oraz specjalne miejsca do rozmów przez telefon.

Za miejsce do pracy zapłacimy 600 zł netto miesięcznie, za indywidualne biurko do pracy 1,5 tys. zł, a ceny biur zaczynają się od 2 tys. zł.

Przestrzeń i ekosystem

 – Gdyby spojrzeć na zainteresowanie i toczące się rozmowy, to potencjalnych klientów mamy już dwa i pół razy więcej niż miejsca. Wśród zainteresowanych firm są zarówno startupy jak i duże korporacje. Naszym celem jest połączenie obu tych światów – mówi Dariusz Żuk, CEO Business Link. – Naszą siłą jest nie tylko stworzenie elastycznej przestrzeni do pracy w standardzie pięciogwiazdkowego hotelu, ale także wykreowanie całego ekosystemu. Ze wsparcia naszego funduszu  wciąż korzysta choćby wrocławski startup Emenago.com, to u nas zaczynał także znany w całej Polsce Brand24 –przypomina Żuk.

Czytaj więcej: Weź udział w badaniu Polskie Startupy 2018

Dla Business Link przestrzeń w biurowcu Green2Day jest drugą lokalizacją we Wrocławiu. Pierwsza działa przy ulicy Rzeźniczej, a przez sześć lat skorzystało z niej około 400 startupów.

Nowy Business Link został jednak stworzony we współpracy ze Skanską. To znane, międzynarodowe przedsiębiorstwo budowlane ma wnieść do przedsięwzięcia nie tylko perfekcyjnie wykończoną przestrzeń, ale także znajomość dużego biznesu.  

Będzie kolejny Business Link?

Jarosław Bator Dyrektor ds. Rozwoju Biznesu w Skanska i COO w Business Link podkreśla, że połączenie startupów i dojrzałych firm jest możliwe i korzystne dla obu stron:

 - Widzimy to przestrzeniach, które stworzyliśmy wspólnie w innych miastach: Warszawie, Krakowie czy Poznaniu. Wiemy, że wymiana wiedzy i kooperacja przebiega zupełnie inaczej kiedy przedstawiciele takich przedsiębiorstw siedzą obok siebie, mogą spotkać się w jednej przestrzeni czy wypić razem kawę - mówi Jarosław Bator.

Czytaj więcej: Poznaj przestrzenie dla startupów we Wrocławiu

Business Link i Skanska w najbliższych latach planują otworzyć kolejne lokalizacje w Europie Środkowo – Wschodniej. Po Wrocławiu kolejnym miejscem na mapie inwestycji, ma być Praga.

 - Jeśli Business Link Green2Day osiągnie taki sukces, jak zakładamy, to pewnie będziemy musieli pomyśleć o kolejnym przedsięwzięciu także we Wrocławiu – podkreśla Jarosław Bator.

Galeria

Kliknij na zdjęcie aby powiększyć

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl