PokażMY siłę startupowego Wrocławia! Raport Startup Poland 2018

,
Materiały Prasowe

Do końca lipca trwa zbieranie ankiet do raportu „Polskie Startupy 2018” przygotowywanego przez Fundację Startup Poland. Ważne, by pokazać w nim regionalną perspektywę.

Do tego, by ponownie pokazać w raporcie startupową siłę miasta, zachęca lokalny ambasador Startup Poland – Tomasz Kudła.

– Wypełniając ankietę otwierasz polskie startupy na świat, wpływasz na tych, którzy podejmują decyzję, pomagasz zmieniać mentalność polskich inwestorów, inspirujesz do wytrwałości oraz uczysz wielki biznes współpracy ze startupami – wymienia Tomasz Kudła.

Wypełnij ankietę przygotowaną przez Startup Poland

Wrocław aktywny

Ambasador Startup Poland zwraca uwagę na jeszcze jeden bardzo ważny aspekt:

– Zaprezentowanie startupowej siły miasta jest istotne także dlatego, by wszystkie ważne rozstrzygnięcia nie zapadały jedynie z uwzględnieniem warszawskiej perspektywy. Polska scena młodych firm technologicznych jest bardzo zróżnicowana, jest na niej kilka silnych ośrodków, a sam raport jest okazją, by o tym przypomnieć – dodaje Kudła.

Czytaj więcej: Wszystko o wrocławskich startupach [POBIERZ FOLDER STARTUPOWY]

W zeszłym roku Wrocław – pod względem aktywności środowiska – zajął drugie miejsce po Warszawie. Z naszego miasta pochodziło 12 procent z 784 ankiet. Rok wcześniej było to siedem procent z 692 ankiet.

– Z okazji raportu do Wrocławia nie przyjedzie złoty pociąg z bitcoinami, ale to najbardziej prestiżowe badanie pokazujące siłę startupowych regionów. Dlatego naprawdę warto wziąć w nim udział – zaznacza Kudła. 

Rozdają Złotą Księgę VC

Julia Szopa, prezeska Fundacji Startup Poland przypomina natomiast, że raport „Polskie Startupy 2018” zostanie opublikowany we wrześniu i trafi do premiera, ministrów, przedstawicieli dużego biznesu czy inwestorów.

 – Naszym celem jako fundacji jest dbanie o cały ekosystem i sprawienie, żeby biznes dobrze i łatwo się budowało – podkreśla Szopa.

Czytaj więcej: Poznaj fundusze VC działające we Wrocławiu

Przedstawiciele startupów, które wypełnią ankietę, otrzymają od fundacji bezpłatny egzemplarz „Złotej Księgi VC’ 18”, czyli badania dotyczącego samych inwestorów (jej normalny koszt to około 80 zł). Założyciele firm, którzy ankietę wypełnili, a publikacji jeszcze nie otrzymali, powinni napisać maila na adres ankieta@startuppoland.org. W tytule należy wpisać "BPS'18 / VC" i podać nazwę swojego startupu. Po weryfikacji otrzymają publikację.

Weź udział w badaniu Polskie Startupy 2018