wroclaw.pl strona główna Przedsiębiorcy i biznes we Wrocławiu Przedsiębiorczy Wrocław - strona główna

Infolinia 71 777 7777

14°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: dobra

Dane z godz. 03:00

wroclaw.pl strona główna
Reklama
  1. wroclaw.pl
  2. Przedsiębiorczy Wrocław
  3. Aktualności
  4. Grupa BSH inwestuje w centrum logistyczne we Wrocławiu
Firma BSH Sprzęt Gospodarstwa Domowego rozpoczęła budowę nowego centrum logistyczne we Wrocławiu. Jarek Ratajczak
Firma BSH Sprzęt Gospodarstwa Domowego rozpoczęła budowę nowego centrum logistyczne we Wrocławiu.

Firma BSH Sprzęt Gospodarstwa Domowego rozpoczęła budowę nowego centrum logistycznego we Wrocławiu. To kolejna inwestycja Grupy BSH przy ulicy Żmigrodzkiej, których łączna wartość wynosi 500 mln zł. Obiekt o powierzchni 30 tys. mkw. będzie obsługiwał dwie wrocławskie fabryki koncernu – lodówek i piekarników.

Reklama

Wmurowaniem kamienia węgielnego przedstawiciele firmy BSH Sprzęt Gospodarstwa Domowego zainaugurowali (6.04.2018 r.) budowę nowego centrum logistycznego przy ulicy Żmigrodzkiej 143 we Wrocławiu. W uroczystości uczestniczyli przedstawiciele gminy Wrocław, Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, zarządu globalnej Grupy BSH Home Appliances, zarządu spółki BSH w Polsce oraz pracownicy firmy.

Wmurowaniem kamienia węgielnego zainaugurowano budowę nowego centrum logistycznego, fot. Jarek Ratajczak

– Ta uroczystość jest doskonałym dowodem na to, że BSH umacnia pozycję wiodącego producenta urządzeń AGD w Polsce i Europie, lidera rynku polskiego i jednego z największych pracodawców w Polsce. Naszą silną pozycję w Polsce budujemy już od 25 lat – mówi Konrad Pokutycki prezes zarządu BSH w Polsce.

– Bezrobocia we Wrocławiu właściwie nie ma , wiec można pomyśleć, że to nic takiego, ale nawet w bardzo dobrych czasach trzeba dbać o rozwój miasta. To jest potężna inwestycja światowego lidera w branży AGD. To bardzo solidny parter, który gwarantuje dobre perspektywy. Trzymamy kciuki za te milionowe inwestycje – podkreśla Maciej Bluj, wiceprezydent Wrocławia.

– Na początku BSH deklarował, że zatrudni ok. 400 osób i wszyscy martwili się bo zatrudnienie w upadłym Fagor Mastercook było zdecydowanie wyższe, teraz widać, że BSH rozwija się we Wrocławiu. Już pracę znalazło tam 600 osób. Wiemy, że centrum logistyczne, to nie jest koniec planów rozwojowych tej firmy w naszym mieście – dodaje Ewa Kaucz, prezes Agencji Rozwoju Aglomeracji Wrocławskiej SA.

Warto dodać, że w styczniu 2018 r. firma BSH Sprzęt Gospodarstwa Domowego otworzyła przy ul. Żmigrodzkiej Centrum Domowych Inspiracji BSH.

BSH Sprzęt Gospodarstwa Domowego buduje centrum logistyczne we Wrocławiu, fot. Jarek Ratajczak

100 tys. piekarników i kolejna inwestycja Grupy BSH we Wrocławiu

W 2019 r., centrum o powierzchni 30 tys. mkw. będzie obsługiwało dwie fabryki piekarników i lodówek, których otwarcie miało miejsce we wrześniu 2017r. W zakładach, w które Niemcy zainwestowali 500 mln zł, pracę znajdzie 1300 osób.

– Nasza otwarta w zeszłym roku fabryka piekarników we Wrocławiu właśnie wyprodukowała w kwietniu 2018 r. stutysięczny piekarnik. W zakładzie odbywają się cały czas prace inwestycyjne prowadzące do osiągnięcia pełnych mocy produkcyjnych. Trwa także proces rekrutacyjny – mówi Konrad Pokutycki.

Urządzenia wyprodukowane we wrocławskich zakładach będą dystrybuowane, poprzez centrum logistyczne, do klientów z niemal całej Europy.

– Spółka stara się wykorzystywać ekologiczne formy transportu, dlatego też nowe centrum będzie wyposażone w bocznicę kolejową, którą będą transportowane lodówki i piekarniki eksportowane za granicę –dodaje Konrad Pokutycki.

Grupa BSH, ul. Żmigrodzka, źródło: BSH

BSH szuka pracowników

Rozpoczęcie budowy nowego centrum logistycznego stanowi część inwestycji BSH we Wrocławiu, której łączna wartość wynosi 500 mln zł. Aktualnie firma BSH prowadzi rekrutacje na różne stanowiska związane z produkcją i obsługą maszyn. Informacje na temat wolnych stanowisk pracy można znaleźć m.in. na stronach internetowych portalu www.pracuj.pl, www.linkedin.com/company/bsh-poland/, www.bsh-group.pl.

Czek na świetlicę środowiskową

Podczas uroczystości wmurowania kamienia węgielnego pod centrum logistyczne przedstawiciele koncernu wręczyli specjalny czek dla jednej z wrocławskich świetlic środowiskowych Fundacji Tobiaszki (wspiera rozwój dzieci ze środowisk wymagających większej troski oraz otacza opieką seniorów). Prezent odebrał prezes fundacji, franciszkanin Rafał Gorzołka.

BSH we Wrocławiu i na świecie

BSH Sprzęt Gospodarstwa Domowego Sp. z o.o. jest częścią międzynarodowego koncernu BSH Home Appliances Group. Firma oferuje na polskim rynku portfolio AGD marek Bosch, Siemens, Gaggenau i Zelmer. BSH posiada w Polsce sześć fabryk. W trzech łódzkich zakładach produkowane są pralki, zmywarki i suszarki do ubrań, w dwóch wrocławskich piekarniki i lodówki, a w podrzeszowskiej Rogoźnicy małe AGD.

BSH w Polsce oprócz produkcji posiada centra usług wspólnych. Pracują one na potrzeby BSH na całym świecie w takich obszarach jak: usługi informatyczne, księgowe, handel zagraniczny czy centralne zakupy. BSH w Polsce rozwija Centrum Badań i Rozwoju w Łodzi oraz Centrum Kompetencyjne Digital & E-Commerce. Dzięki temu polska myśl techniczna ma swój udział w projektowaniu i produkcji zaawansowanych technologicznie urządzeń AGD oraz wprowadzaniu nowych rozwiązań zawiązanych z internetem.

BSH Home Applianes Group została utworzona w 1967 roku wspólnie przez Robert Bosch GmbH (Stuttgart) oraz Siemens AG (Monachium). Od stycznia 2015 roku w całości należy do Grupy Bosch. W ciągu swojej półwiecznej historii z niemieckiego, lokalnego eksportera stała się drugim największym producentem AGD na świecie. Globalnie BSH zatrudnia niemal 62 000 pracowników, a w 2017 firma zwiększyła swoje przychody osiągając 13,8 miliarda euro. BSH posiada 43 fabryk na świecie, gdzie produkuje pełną gamę nowoczesnych urządzeń gospodarstwa domowego.

Galeria

Kliknij na zdjęcie aby powiększyć

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Głosuj na Wrocławski Budżet Obywatelski 2023. Otwiera się w nowej karcie
Powrót na portal wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl