wroclaw.pl Przedsiębiorcy i biznes we Wrocławiu Przedsiębiorcy i biznes we Wrocławiu
Pogoda we Wrocławiu temperatura powietrza wynosi 9°C
Link do portalu wroclaw.pl
Aby wyświetlić zawartość strony, zaakceptuj pliki cookie
Reklama
Grupa BSH, ul. Żmigrodzka źródło: inwestor
Grupa BSH, ul. Żmigrodzka

Firma BSH Sprzęt Gospodarstwa Domowego zakończyła kolejny etap inwestycji we Wrocławiu. W fabrykach lodówek i piekarników przy ul. Żmigrodzkiej otwarto laboratoria Quality Management Suppliers (QMS).

Reklama

Zadaniem laboratorium Quality Management Suppliers jest kontrolowanie dostaw niezbędnych do produkcji części i komponentów zamawianych przez firmę BSH u dostawców. W laboratoriach prowadzone są między innymi badania, pomiary oraz testy z wykorzystaniem specjalistycznych urządzeń takich jak: stół elektryczny, mikroskop cyfrowy, kolorymetry, kabiny świetlne, maszyny sprawdzające wytrzymałość, mikrometry czy tez siłomierze i wysokościomierze.

– Badaniom poddawane są także elementy pochodzące bezpośrednio z linii produkcyjnych. Dzięki zakończeniu tej inwestycji w BSH znaleźli zatrudnienie kolejni wysoko wykwalifikowani specjaliści – podkreśla Dariusz Bogacz, rzecznik prasowy BSH Sprzęt Gospodarstwa Domowego Sp. z o.o.

źródło: BSH

Inwestycje Grupy BSH we Wrocławiu

Obok nowoczesnych laboratoriów auditu wyrobu gotowego (QMP) oraz tzw. testów żywnościowych urządzeń (QMT) w fabryce piekarników i lodówek, których otwarcie miało miejsce w roku 2017, to kolejny projekt zrealizowany przez zespół BSH we Wrocławiu.

Laboratoria QMS stanowią część inwestycji BSH we Wrocławiu w dwie nowoczesne fabryki piekarników i lodówek o łącznej wartości 500 mln zł. Docelowo w fabrykach znajdzie zatrudnienie około 1300 osób.

Czytaj także: Grupa BSH inwestuje w centrum logistyczne we Wrocławiu.

źródło: BSH

BSH szuka pracowników

Aktualnie firma BSH prowadzi rekrutacje na różne stanowiska związane z produkcją i obsługą maszyn. Informacje na temat wolnych stanowisk pracy można znaleźć m.in. na stronach internetowych portalu www.pracuj.pl, www.linkedin.com/company/bsh-poland/, www.bsh-group.pl.

Grupa BSH

BSH Hausgeräte GmbH jest jednym z liderów w branży sprzętu gospodarstwa domowego w Europie i na świecie. W portfolio BSH znajduje się 14 marek, które zaspokajają szeroki zakres potrzeb konsumentów. Koncern powstał w 1967 roku i należy do Grupy Bosch.

BSH zatrudnia 61 856 pracowników i posiada 41 fabryk i 80 oddziałów na całym świecie. Roczne obroty firmy wyniosły 13,8 mld euro (2017). BSH Sprzęt Gospodarstwa Domowego w swoich trzech łódzkich fabrykach produkuje pralki, zmywarki i suszarki do ubrań, a w podrzeszowskiej Rogoźnicy drobne AGD.

W 2017 roku otworzyliśmy we Wrocławiu dwie fabryki: piekarników i lodówek. BSH w Polsce oprócz produkcji posiada Centrum Kompetencyjne Suszarek, Centrum Kompetencyjne Digital (technologie cyfrowe) oraz sześć innych centrów usług wspólnych. Pracują one na potrzeby BSH na całym świecie w takich dziedzinach jak m.in.: IT, zakupy i księgowość. BSH oferuje na polskim rynku portfolio AGD marek Bosch, Siemens, Gaggenau i Zelmer.

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl Powrót na portal wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl Logo wroclaw.pl