wroclaw.pl strona główna Przedsiębiorcy i biznes we Wrocławiu Przedsiębiorczy Wrocław - strona główna

Infolinia 71 777 7777

9°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: umiarkowana

Dane z godz. 02:25

wroclaw.pl strona główna

Reklama

  1. wroclaw.pl
  2. Przedsiębiorczy Wrocław
  3. Aktualności
  4. Bosch-Siemens: na Żmigrodzkiej lodówka będzie co minuta [ZDJĘCIA]
Kliknij, aby powiększyć
Budowa linii produkcyjnych  lodówek Jarek Ratajczak
Budowa linii produkcyjnych lodówek

W fabryce o powierzchni 5 boisk piłkarskich co minuta linię produkcyjną będzie opuszczać supernowoczesna lodówka – koncern Koncern BSH (Bosch und Siemens Hausgeräte GmbH) zaprezentował budowę zakładu przy ul. Żmigrodzkiej.

Reklama

BSH przy ul. Żmigrodzkiej, w halach pamiętających czasy Wrozametu, a później upadłego Fagor Mastercooka, przygotowuje linie produkcyjne piekarników do zabudowy i lodówek. W grudniu 2016 r. przedstawiciele koncernu zaprezentowali budowę fabryki piekarników i zapowiedzieli, że wiosną pokażą linie produkcyjne lodówek. Słowa dotrzymali. 20 kwietnia 2017 r. można było zobaczyć hale i maszyny, na których od września 2017 r. ruszy produkcja. To 2 mln rocznie najnowszych urządzeń marek Bosch i Siemens. Trafią one na polski rynek, ale niemal 90 proc. wyjedzie za granicę. Wrocławskie piekarniki i lodówki BSH będą mogli kupić klienci w Europie Zachodniej, USA, Azji i Australii.

– Od ponad roku realizujemy naszą inwestycję we Wrocławiu, której łączna wartość wyniesie 500 mln zł. Wszystkie prace idą zgodnie z harmonogramem – mówi Konrad Pokutycki, prezes zarządu BSH Sprzęt Gospodarstwa Domowego Sp. z o.o.

W fabryce o powierzchni 34 tys. mkw. obecnie trwa montaż 3 linii produkcyjnych. Na każdej z nich, rocznie, będzie produkowanych 300 tys. najnowocześniejszych lodówek koncernu BSH.

– Co minuta linię produkcyjną będzie opuszczać supernowoczesna lodówka – mówi Christian Wyrobek, dyr. fabryki lodówek BSH we Wrocławiu.

Szukają pracowników

Obecnie BSH zatrudnił w fabrykach piekarników i lodówek we Wrocławiu 170 osób. Rekrutacja trwa nadal. Poszukiwani są inżynierowie, pracownicy administracyjni i osoby zatrudnione bezpośrednio na produkcji. BSH informuje, że w ciągu kilku najbliższych lat pracę znajdzie tam ok. 1000 osób.

– Realizujemy inwestycję we współpracy z lokalnymi firmami. Aktualnie w ramach prac modernizacyjnych mamy 70 firm z Dolnego Śląska. Każdego dnia na terenie fabryk pracuje ponad 350 osób, które wykonują prace i usługi na rzecz BSH – dodaje Konrad Pokutycki.

2 mln piekarników i lodówek z Wrocławia

Konrad Pokutycki, prezes zarządu BSH Sprzęt Gospodarstwa Domowego Sp. z o.o. w rozmowie z www.wroclaw.pl mówi o szczegółach produkcji i odpowiada na pytania: czy na zrobionych we Wrocławiu lodówkach i piekarnikach będzie napis „made in Wrocław” i czy produkty BSH sprzedawane w Polsce różnią się od tych, które trafiają na rynek niemiecki czy francuski? Tak jest np. ze słodyczami czy proszkami do prania międzynarodowych koncernów.

Galeria

Kliknij na zdjęcie aby powiększyć

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama

Powrót na portal wroclaw.pl