wroclaw.pl strona główna Przedsiębiorcy i biznes we Wrocławiu Przedsiębiorczy Wrocław - strona główna

Infolinia 71 777 7777

16°C Pogoda we Wrocławiu
wroclaw.pl strona główna

Wyszukiwarka

Aby wyświetlić zawartość strony, zaakceptuj pliki cookie
Reklama
  1. wroclaw.pl
  2. Przedsiębiorczy Wrocław
  3. Aktualności
  4. Bombardier inwestuje we Wrocławiu i zwiększa zatrudnienie
inwestor

Około 100 osób znajdzie pracę we wrocławskich zakładach wrocławskiego oddziału Bombardier Transportation Polska – producenta technologii i sprzętu dla transportu szynowego. Koncern zainwestuje we Wrocławiu 200 mln zł.

Reklama

Zwiększenie zatrudnienia w zakładach wrocławskiego oddziału Bombardiera jest to związane z prowadzoną właśnie inwestycją – budową nowego obiektu produkcyjnego. Jest to budynek o powierzchni prawie 19,5 tys. mkw., w którym będzie się mieściła spawalnia i lakiernia oraz pomieszczenia biurowo-socjalne. W nowym obiekcie wytwarzane będą nadwozia nowoczesnych pociągów pasażerskich  m.in. pociągów dużych prędkości ICx.

Inwestycja jest prowadzona na terenie wrocławskiej fabryki Bombardier Transportation Polska, tuż obok istniejącego zakładu produkcyjnego. Jej koszt to 200 mln zł. Zakończenie przedsięwzięcia zaplanowano na przełom września i października tego roku.

– W związku z rozbudową fabryki, potrzebni będą również nowi pracownicy – mówi Maciej Kaczanowski, Senior Manager Communications and Public Relations w Bombardier Transportations.. Na pracę mogą liczyć przede wszystkim lakiernicy, ale potrzebni będą również spawacze, ślusarze oraz kadra inżynierska. Rekrutacja na niektóre stanowiska już się rozpoczęła, ale w większym zakresie będzie prowadzona w czwartym kwartale tego roku oraz na początku przyszłego.

Centrala Bombardier Transportation mieści się w Berlinie, a wyroby i usługi koncernu znalazły swoich odbiorców w ponad 60 krajach. Obecnie na całym świecie jest eksploatowanych ponad 100 tysięcy pojazdów wyprodukowanych przez Bombardier. Koncern oferuje rozwiązania dla branży transportu szynowego oraz dostarcza innowacyjne wyroby i usługi z zakresu zrównoważonej mobilności.

Wrocławski zakład Bombardier Transportation Polska Sp. z o.o. kontynuuje tradycję Fabryki Wagonów Pafawag. Produkcja na terenie zakładu została rozpoczęta już w latach trzydziestych XIX wieku, a fabryka należy do grona najstarszych producentów taboru szynowego w Europie. Tym samym, wrocławski zakład jest jedną z najstarszych fabryk taboru kolejowego w Europie i jednocześnie najstarszą stale działającą fabryką taboru w Polsce. Bombardier Transportation jest światowym liderem w produkcji lokomotyw elektrycznych. Zakład we Wrocławiu prowadzi produkcję ich nadwozi. W ramach współpracy wewnątrz koncernu, we Wrocławiu produkowane są także podzespoły dla innych pojazdów szynowych, produkowanych przez Bombardier Transportation m.in. ramy wózków dla pociągów wielkich prędkości, zespołów trakcyjnych ruchu regionalnego, tramwajów i wagonów metra. Obecnie we Wrocławiu koncern zatrudnia 600 osób.

Katarzyna Kunka

Czytaj – Bombardier podpisał kontrakt na produkcję co najmniej 10 lokomotyw

Czytaj – Bombardier rozszerza produkcję we Wrocławiu

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl