wroclaw.pl strona główna Przedsiębiorcy i biznes we Wrocławiu Przedsiębiorczy Wrocław - strona główna

Infolinia 71 777 7777

1°C Pogoda we Wrocławiu
wroclaw.pl strona główna
Reklama
  1. wroclaw.pl
  2. Przedsiębiorczy Wrocław
  3. Aktualności
  4. Biznes - równe szanse dla kobiet i mężczyzn

Firmy mające w swoich zarządach kobiety, osiągają lepsze wyniki finansowe. Mimo to, panie wśród kadry kierowniczej w Polsce stanowią 39,8 proc., a w zarządach i radach nadzorczych jest ich tylko 15 proc. Ma to zmienić projekt „Równość w Biznesie”, realizowany przez Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej.

Reklama

W ramach projektu „Równość w Biznesie” zorganizowane zostaną  bezpłatne seminaria informacyjno-szkoleniowe „Równość szans kobiet i mężczyzn. Jak to zrobić?”. Seminaria zostały zaplanowane z myślą o menedżerach i specjalistach z działów związanych z HR, CSR oraz z działów współpracujących, reprezentujących firmy, które zatrudniają powyżej 250 osób.

Program seminariów został oparty na opracowanym przez zespół ekspertów MPiPS – przewodniku dla firm „Więcej kobiet w zarządzaniu – to się opłaca”.

–Przewodnik jest pierwszą tego typu publikacją w Polsce. Można w nim znaleźć nie tylko analizę prawną, aktualne dane statystyczne i kontekst kulturowy związany z obecnością kobiet w biznesie, ale także zestaw praktycznych podpowiedzi i rozwiązań, których wprowadzenie w firmie przyniesie konkretne korzyści ekonomiczne – zapewnia Jolanta Waszkiewicz, koordynatorka projektu „Równość w biznesie”.

Dzięki udziałowi w seminariach, firmy dostaną wsparcie doradcze we wprowadzaniu rozwiązań zwiększających równość szans kobiet i mężczyzn w miejscu pracy. Firmy będą miały możliwość dołączenia do grona „Ambasadorów Równości w Biznesie”

Seminaria

Od lutego do kwietnia odbędzie się 10 seminariów informacyjno-szkoleniowych, w których udział weźmie ok. 160 osób z blisko 80 dużych firm. Spotkania odbędą się w Warszawie, Poznaniu, Gdańsku, Krakowie i Wrocławiu. Liczba miejsc jest ograniczona. Więcej informacji o seminariach oraz możliwość zgłoszenia firmy do udziału – TUTAJ.

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl