wroclaw.pl strona główna Przedsiębiorcy i biznes we Wrocławiu Przedsiębiorczy Wrocław - strona główna

Infolinia 71 777 7777

0°C Pogoda we Wrocławiu
wroclaw.pl strona główna
Reklama
  1. wroclaw.pl
  2. Przedsiębiorczy Wrocław
  3. Aktualności
  4. BIW Polska z Wrocławia produkuje na świat [ZDJĘCIA]
Na zdjęciu od lewej: Krzysztof Gajewski – BIW Polska, Anna Gadaszewska – BIW Polska, Jörg Oberberg – BIW GmbH, Mariusz Klimczuk – BIW Polska, Ralf Stoffelt – BIW GmbH, Lutz Stoffelt – BIW GmbH, Katarzyna Bronowicka – tłumacz. fot. BIW Polska
Na zdjęciu od lewej: Krzysztof Gajewski – BIW Polska, Anna Gadaszewska – BIW Polska, Jörg Oberberg – BIW GmbH, Mariusz Klimczuk – BIW Polska, Ralf Stoffelt – BIW GmbH, Lutz Stoffelt – BIW GmbH, Katarzyna Bronowicka – tłumacz.

Ich produkty są w samochodach, samolotach i pociągach. 23 sierpnia 2017 r. BIW Polska sp. z o.o. oficjalnie rozpoczęła produkcję w zakładzie przy ul. Opolskiej we Wrocławiu.

Reklama

Firma BIW Isolierstoffe GmbH produkuje wszelkiego rodzaju artykuły silikonowe, uszczelnienia i zabezpieczenia przewodów które są wykorzystywane w przemyśle: samochodowym, medycznym, samolotowym, kolejowym i budowniczym.

– Nasze osłony zabezpieczające do kabli są m.in. w samochodach europejskich marek – mówi Mariusz Klimczuk, dyr. BIW Polska sp. z o.o..

BIW we Wrocławiu

Firma BIW Polska sp. z o.o. istnieje we Wrocławiu od maja 2015 roku. Przy czym do końca 2016 r, spółka zajmowała się tylko i wyłącznie konfekcją produktów wytwarzanych przez firmę BIW GmbH z siedzibą w Ennepetal w Nadrenii Północnej-Westfalii.

– Produkty z Niemiec były we Wrocławiu sprawdzane jakościowo i pakowane i wysyłane z powrotem do centrali firmy – mówi Mariusz Klimczuk.

Na początku 2017 r. wrocławski zakład z ul. Buforowej został przeniesiony na ul. Opolską i tu firma BIW Polska sp. z o.o. rozpoczęła już produkcję tekstylnych osłon do wiązek kablowych i przewodów elektrycznych (tzw. FLEXTEX). W środę 23 sierpnia oficjalnie otwarto nowy zakład. W uroczystości uczestniczyli m.in. przedstawiciele BIW Isolierstoffe GmbH i BIW Polska oraz członkowie Niemiecko-Polskiej Izby Gospodarczej.

– Inwestorzy we Wrocławiu to nie tylko globalne korporacje ale też mniejsze firmy takie jak BIW. Ta niemiecka firma zatrudnia na świecie niewiele ponad 500 osób, z czego blisko 50 we Wrocławiu. To oznacza, że wrocławski zakład BIW stanowi istotny element firmy – podkreśla Łukasz Czajkowski dyr. Centrum Wspierania Biznesu w Agencji Rozwoju Aglomeracji Wrocławskiej.

Zwiększą zatrudnienie

Obecnie w BIW we Wrocławiu pracuje 45 osób. W związku z rozwojem firmy, do końca 2017 r. planowane jest zwiększenie zatrudnienia do 60 osób.

– Poszukujemy m.in. operatorów linii produkcyjnych i pracowników produkcji – wylicza Mariusz Klimczuk

Galeria

Kliknij na zdjęcie aby powiększyć

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl