wroclaw.pl strona główna Przedsiębiorcy i biznes we Wrocławiu Przedsiębiorczy Wrocław - strona główna

Infolinia 71 777 7777

0°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: niekorzystna

Dane z godz. 13:00

wroclaw.pl strona główna
Reklama
  1. wroclaw.pl
  2. Przedsiębiorczy Wrocław
  3. Aktualności
  4. 10.Bieg firmowy
Co roku impreza przyciąga tysiące biegaczy. Fundacja Everest
Co roku impreza przyciąga tysiące biegaczy.

Ponad 66 tys. uczestników i uczestniczek, zaangażowanych 2,2 tys. firm i blisko 1,4 mln zł przekazanych środków finansowych na leczenie i rehabilitację małych bohaterów Fundacji Everest – to dotychczasowe osiągnięcia charytatywnego Biegu Firmowego. Właśnie wystartowały zapisy na 10. edycję tego wydarzenia.

W tym roku Bieg Firmowy odbędzie się 28 maja. Jest organizowany dla dziesięciorga dzieci w wieku od 3 do 15 lat, zmagających się z ciężkimi chorobami, które potrzebują środków na leczenie, rehabilitację oraz konieczny sprzęt rehabilitacyjny.

Odkąd organizujemy Bieg Firmowy, przekazaliśmy już blisko 1,4 mln zł dla potrzebujących rodzin i dzieci z niepełnosprawnością. Jubileusz Biegu Firmowego ma dla nas szczególne znaczenie. Dlatego bardzo się cieszę, że będziemy mogli celebrować go wspólnie w formule online oraz bezpiecznego, stacjonarnego eventu we Wrocławiu, gdzie wszystko się zaczęło.

Ewa Mróz, prezeska Fundacji Everest

Można biec w dowolnym miejscu na świecie

W biegu biorą udział pięcioosobowe zespoły firmowe, które mają do pokonania dystans 5 kilometrów. Uczestnicy biegu mogą wybrać, czy chcą brać udział w wydarzeniu stacjonarnym we Wrocławiu czy pobiec zdalnie w dowolnym miejscu na świecie z wykorzystaniem aplikacji mobilnej.

Prócz samej sztafety (stacjonarnej i online) na uczestników i uczestniczki, czeka również dedykowany kurs mindfulness oraz wyzwania ruchowe w aplikacji mobilnej. Aktywności, przewidziane są na okres marzec - kwiecień i mają za zadanie kompleksowo zadbać zarówno o duszę, jak i ciało wszystkich wspierających tegoroczną edycję Biegu Firmowego.

Wszystkie firmy mogą zgłaszać do udziału dowolną ilość drużyn na stronie internetowej wydarzenia. Tam również można znaleźć szczegóły wydarzenia oraz informacje o dostępnych pakietach startowych.

W biegu można wziąć udział w dowolnym miejscu na świecie. Fot. Fundacja Everest
W biegu można wziąć udział w dowolnym miejscu na świecie.

Zapowiada się duża frekwencja

Jak twierdzą organizatorzy, w tegorocznej edycji weźmie udział ponad 12 tys. pracowników reprezentujących ponad 600 firm. Swój udział zgłosiły już takie firmy jak m.in. 3M, Collins Aerospace Wrocław, Garmin Wrocław, Credit Suisse, Deviniti, ZF, Kaufland, Pyszne.pl i kilkaset innych firm. Już teraz zgłoszonych jest blisko tysiąc osób.

W 2021 roku Bieg Firmowy zdobył tytuł „Event roku” w kategorii CSR oraz nominację w kategorii Sport.

Organizatorem wydarzenia jest Fundacja Everest, a realizatorem - Compani.

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl