wroclaw.pl strona główna Przedsiębiorcy i biznes we Wrocławiu Przedsiębiorczy Wrocław - strona główna

Infolinia 71 777 7777

1°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: poniżej normy

Dane z godz. 15:00

wroclaw.pl strona główna
Reklama
  1. wroclaw.pl
  2. Przedsiębiorczy Wrocław
  3. Aktualności
  4. Nowość! 20 tysięcy złotych bezzwrotnej dotacji. Zobacz, co trzeba zrobić, by dostać pieniądze
Masz firmę i chcesz zatrudnić zdalnie pracownika. Jeżeli praca online będzie dla kobiety, dostaniesz 20 tys. zł. freepik
Masz firmę i chcesz zatrudnić zdalnie pracownika. Jeżeli praca online będzie dla kobiety, dostaniesz 20 tys. zł.

20 000 złotych dla pracodawców z Wrocławia i powiatu wrocławskiego na utworzenie miejsca pracy zdalnej. Projekt jest pilotażem i nowością dla firm. Zobacz, co zrobić, by dostać pieniądze. Warto się pospieszyć - liczba dotacji jest ograniczona

Reklama

Bezzwrotna dotacja: praca online dla kobiet

Powiatowy Urząd Pracy we Wrocławiu w ramach projektu „Aktywna kobieta” przyjmuje zgłoszenia od pracodawców, którzy chcą utworzyć miejsce pracy, która będzie wykonywana zdalnie. To oferta skierowana głównie do branży usługowej i dotyczy pracy biurowej, finansowo – ubezpieczeniowej, marketingu, reklamy, PR, programowania, obsługi prawnej itp.

Na ten cel można otrzymać 20 tysięcy zł w formie bezzwrotnego vouchera na jedno stanowisko pracy, dla kobiety nieaktywnej na rynku pracy z powodu opieki nad dziećmi lub osobami wymagającymi opieki.

Aktywna kobieta – bezzwrotna dotacja

Pieniądze mogą być przeznaczone na szkolenia dla bezrobotnej, dofinansowanie kosztów zatrudnienia u danego pracodawcy, sfinansowanie zakupu niezbędnego sprzętu, oprogramowania, licencji i pokrycie opłat, niezbędnych do pracy zdanej oraz zakup wyposażenia nowoutworzonego stanowiska pracy.

Zdaniem Michała Łuczaka, prezesa Dolnośląskiej Izby Gospodarczej zaletą otrzymania vouchera o wartości do 20 tys. zł jest jego elastyczność. Pracodawca sam decyduje na co przeznaczy pieniądze. Jeśli niezbędne jest doposażenie stanowiska pracy, może sfinansować zakup sprzętu komputerowego, oprogramowania czy koniecznych licencji, ale z tej puli może także sfinansować część wynagrodzenia zatrudnionej osoby.

W rzeczywistości po pandemii wiele firm utrzymało możliwość pracy zdalnej lub hybrydowej dla swoich pracowników. Staje się to nowym standardem. Nie jest to oczywiście możliwe dla każdego stanowiska pracy, ale dzięki wykorzystaniu technologii teleinformatycznych, takich miejsc pracy przybywa. Zarówno z perspektywy pracodawcy jak i pracownika taki model świadczenia pracy ma więcej zalet niż wad, dlatego DIG włączył się w realizację tego projektu
Michał Łuczak, prezes Dolnośląskiej Izby Gospodarczej.

Oprócz wsparcia finansowego, przygotowano informacje o pracy zdalnej, w postaci bezpłatnego e-learningu. Można się z niego wiedzieć m.in. o tym jak przygotować i przeprowadzić rekrutację, jak motywować i budować zaangażowanie pracowników zdalnych, czy jak zarządzać zespołami rozproszonymi. Kurs zakończony jest certyfikatem, a dostęp będzie możliwy także dla osób, które nie będą korzystały z vouchera.

Praca online dla kobiet: bezzwrotna dotacja. Szczegóły i kontakt

Warto się pospieszyć, bo liczba dotacji jest ograniczona. Więcej informacji i zasady pozyskania funduszy w ramach projektu na stronie Powiatowy Urząd Pracy we Wrocławiu.

Osoba do kontaktu w Powiatowym Urzędzie Pracy we Wrocławiu: Elżbieta Rusiecka, tel. 71 77-01-745, e-mail: elzbieta.rusiecka[at]pup-wroclaw.pl

Projekt pilotażowy pt. „Aktywna kobieta” finansowany ze środków rezerwy Funduszy Pracy w ramach Konkursu Ministerstwa Rodziny i Polityki Społecznej pn. „Stabilna praca – silna rodzina” realizują: Lider – Powiatowy Urząd Pracy we Wrocławiu i Dolnośląska Izba Gospodarcza oraz Human Partner Sp. z o.o. jako partnerzy. Wartość projektu: 690 975,00 zł.

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl