wroclaw.pl strona główna Przedsiębiorcy i biznes we Wrocławiu Przedsiębiorczy Wrocław - strona główna

Infolinia 71 777 7777

0°C Pogoda we Wrocławiu
wroclaw.pl strona główna
Reklama
  1. wroclaw.pl
  2. Przedsiębiorczy Wrocław
  3. Spotkania
  4. Bezpłatna nauka niemieckiego dla szukających pracy w Niemczech
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjne

Niemcy szukają pracowników – Dolnośląski Urząd Pracy oferuje bezpłatne kursy nauki języka niemieckiego.

Reklama

Na bezpłatnmy kurs językowy mogą liczyć Dolnoślązacy, którzy znajdą zatrudnienie u niemieckiego pracodawcy. Kursy językowe realizowane są w ramach projektu „Komunikacja drogą do sukcesu”, realizowany przez Dolnośląski Wojewódzki Urząd Pracy.

Z darmowego kursu mogą skorzystać mieszkańcy województwa dolnośląskiego, zainteresowani pracą na terenie Niemiec, którzy znają język niemiecki na poziomie podstawowym. Praca niemal od ręki dostępna jest w dwóch niemieckich firmach SEPONA i DREMO. A te poszukują pracowników na stanowiskach: blacharz budowlany, elektromonter, monter instalacji sanitarnych i grzewczych,  pomocnik montera instalacji sanitarnych, grzewczych i wentylacyjnych, pomocnik elektromontera, elektromonter instalacji elektrycznych, monter sieci gazowych i wodnokanalizacyjnych, spawacz TIG/MAG/MIG/111/311, ślusarz, opiekun osób starszych, stolarz, parkieciarz, monter podłóg.

– Jeśli kandydat spełni wymagania firmy w zakresie wykształcenia i doświadczenia zawodowego ale jego umiejętności językowe są zbyt niskie, to pomożemy mu podnieść stopień znajomości języka niemieckiego. DWUP zwraca koszt kursu do wysokości ok. 1,2 tys. zł. Kandydat sam wybiera sobie szkołę, w której realizowany jest kurs, dzięki czemu może uczyć się w swoim miejscu zamieszkania. Dowolna jest również forma zajęć – grupowe, indywidualne oraz częstotliwość zajęć – codziennie, kilka razy w tygodniu. Jedynym wymogiem w tym zakresie jest termin zakończenia zajęć, nie mogą one trwać dłużej niż do końca listopada – mówi Małgorzata Kociuba, koordynator zespołu ds. Eures w DWUP.

Jest również inna szansa. Osoby, które same znajdą zatrudnienie na terenie Niemiec w innej firmie mogą zostać zakwalifikowane do projektu, dzięki czemu skorzystają z refundacji kosztów kursu.

Więcej informacji: Joanna Szałęga, tel. 71 39-74-311 e-mail: [email protected] lub na stronach organizatora

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl