wroclaw.pl strona główna Przedsiębiorcy i biznes we Wrocławiu Przedsiębiorczy Wrocław - strona główna

Infolinia 71 777 7777

10°C Pogoda we Wrocławiu
wroclaw.pl strona główna

Wyszukiwarka

Aby wyświetlić zawartość strony, zaakceptuj pliki cookie
Reklama
  1. wroclaw.pl
  2. Przedsiębiorczy Wrocław
  3. Aktualności
  4. Bernardyńska wychodzi spod ziemi. Reprezentacyjny gmach ma być gotowy w 2023 roku
Gmach Bernardyńska będzie oferował m.in. luksusowe mieszkania fot. materiały prasowe
Gmach Bernardyńska będzie oferował m.in. luksusowe mieszkania

Budowa ekskluzywnego gmachu o nazwie Bernardyńska wkracza w kolejną fazę. Inwestycja, rozpoczęta w ubiegłym roku, ma już w całości ukończony etap -2 łącznie ze stropem. Ruszyła w związku z tym budowa ścian i słupów poziomu -1, na którym znajdować się będzie w przyszłości strefa sportu i relaksu.

Reklama

Luksusowa inwestycja w sercu Wrocławia

W obiekcie TOSCOM Development przewidziane są lokale handlowo-usługowe i mieszkania: od 30-metrowych lokali typu studio do 200-metrowych penthousów o niecodziennej wysokości – zaczynającej się od 275 cm, a kończącej na 340 cm. Gmach zaprojektował znany wrocławski architekt, Zbigniew Maćków.

Mieszkańcy będą mieli do dyspozycji m.in. strefę sportu i relaksu, w której będzie siłownia, pokoje do masażu i jogi, strefa SPA z dwoma saunami i jacuzzi oraz nowoczesny i profesjonalny kort do squosha. Gdy wejdziemy do obiektu, zastaniemy reprezentatywne i przestrzenne lobby, o wysokości 8 m. i powierzchni 100 m2.

Obiekt będzie mógł pochwalić się również poszerzonymi portalami wejściowymi do mieszkań, wyciszonymi korytarzami i wykonywanymi na indywidualne zamówienie drewnianymi drzwiami. Są to elementy, które – dopełnione designerskim wykończeniem klatek schodowych, grafikami na ścianach, wielkoformatowymi płytami ceramicznymi na podłodze i drewnianymi lamelowymi portalami wind – stworzą atmosferę przestrzeni o najwyższej klasie.

Galeria zdjęć

Całościowo budynek będzie zaopatrzony w ogólnodostępne zielone patio, luksusowe mieszkania, lokale usługowe i przestrzenie coworkingowe. 

Budowa idzie bardzo sprawnie

Ustabilizowanie terenu rozpoczęło się jeszcze w 2021 roku. Na początku br. natomiast generalny wykonawca inwestycji – firma Vista Construction – zaczął kolejny etap budowy, czyli wykonanie zabezpieczenia wykopu, jak i ściany zewnętrzne dwupoziomowego garażu. Nad pracami czuwał ciągły nadzór archeologiczny, bowiem miejsce budowy stanowiło teren średniowiecznej fosy.

Projekt zakłada dwa poziomy garażu. Podczas prac, z wykopu musieliśmy się pozbyć wód gruntowych - znajdowały się one 3,5 - 4m od poziomu terenu, a wykop był realizowany w głębokości do 9 metrów.
Sławomir Pastor, kierownik budowy inwestycji Bernardyńska

Wraz z końcem lipca 2022 roku zakończony został poziom -2 podziemnego garażu wraz ze stropem. W chwili obecnej trwają prace nad ścianami i słupami poziomu -1. Według harmonogramu, prace żelbetowe poziomu -1 potrwają do końca sierpnia br. roku, a całość budowy przebiega bez większych opóźnień.

Galeria zdjęć

Inwestycja ma być gotowa w 2023 roku.

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl