wroclaw.pl Przedsiębiorcy i biznes we Wrocławiu Przedsiębiorcy i biznes we Wrocławiu
Pogoda we Wrocławiu temperatura powietrza wynosi 8°C
Link do portalu wroclaw.pl
Aby wyświetlić zawartość strony, zaakceptuj pliki cookie
Reklama
Belleville wizualizacja: inwestor
Belleville

Francuski deweloper chce, by przy ul. Pięknej było jak w Paryżu i buduje Belleville. Dwa budynki, w których będzie 131 mieszkań, mają być gotowe latem 2017 r.

Reklama

O swojej inwestycji inwestor mówi tak: – Detale jak w paryskim metrze lub Parc de Belleville, dużo światła, elegancka architektura i ergonomiczne rozwiązania. Belleville to druga inwestycja Bouygues Immobilier, jednego z największych francuskich deweloperów we Wrocławiu. Sprzedanych jest już 60 proc. mieszkań.

Inwestor zaznacza, że nazwa inwestycji bezpośrednio nawiązuje do lokalizacji przy ul. Pięknej, ale oznacza także „piękne miasto”.

– To wyjaśnia paryskie inspiracje projektantów, w tym dbałość o klimatyczne detale, a także dobre wyczucie tego, co składa się na przyjemny, miejski styl życia – mówi Iwona Kołodziejczyk, dyrektor wrocławskiego oddziału Bouygues Immobilier Polska. 

Detale nawiązujące do architektury stolicy Francji to jeden z elementów, które wyróżniają Belleville. Na przykład ścianę holu ozdobią eleganckie białe płytki, jak w paryskim metrze, a posadzki biało-czarny wzór w stylu retro. Z kolei tzw. mała architektura przy budynkach i na dwóch zielonych, kameralnych dziedzińcach jest inspirowana klimatem malowniczego paryskiego Parc de Belleville.

Belleville stworzą dwa połączone ze sobą budynki

Znajdzie się w nich w sumie 131 mieszkań, w tym przytulne kawalerki oraz apartamenty o powierzchni prawie 100 mkw. Mieszkania będą dwustronne, a kuchnie zostały zaprojektowane jako osobne pomieszczenia. Wysokie okna sprawią, że we wnętrzach będzie dużo światła. Mieszkania na najwyższych piętrach będą miały przestronne tarasy, a wszystkie pozostałe duże balkony lub ogródki. Co ciekawe, ogródki zaprojektowano nie tylko na parterze, ale też na pierwszym piętrze.

– Do ich aranżacji przeznaczony został strop nad funkcją garażową, zaprojektowany jako zielony dach, w części pomiędzy dwoma budynkami. Dodatkowo powiększyliśmy komfort lokali mieszkalnych na parterze przez zwiększenie ich wysokości do ok. 3 metrów – dodaje Agnieszka Szczepaniak.

Budowa rozpoczęła się na początku 2016 r. (wykonawcą jest firma Karmar). Belleville zostanie oddane do użytku latem 2017 roku. Do tej pory nabywców znalazło już ok. 60 proc. mieszkań.

Bouygues Immobilier, jeden z największych deweloperów we Francji

Na polskim rynku obecny od 2001 roku. We Wrocławiu wybudował apartamenty przy wybrzeżu Wyspiańskiego 11 (oddane do użytku w październiku 2016). Belleville to jego druga inwestycja w stolicy Dolnego Śląska, a firma rozpoczęła już realizację następnego przedsięwzięcia, osiedla o nazwie Villa Alouette przy ul. Rymarskiej na Grabiszynku. Deweloper ma w planach kolejne inwestycje we Wrocławiu.

wizualizacje: inwestor

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl Powrót na portal wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl Logo wroclaw.pl