wroclaw.pl strona główna Przedsiębiorcy i biznes we Wrocławiu Przedsiębiorczy Wrocław - strona główna

Infolinia 71 777 7777

1°C Pogoda we Wrocławiu
wroclaw.pl strona główna
Reklama
  1. wroclaw.pl
  2. Przedsiębiorczy Wrocław
  3. Aktualności
  4. Zamiast banku – wyjątkowe miejsce spotkań

Kilkanaście restauracji, specjalna przestrzeń dla dzieci i centrum konferencyjne – to wszystko znajdzie swoje miejsce w zabytkowym budynku na rogu ul. Wita Stwosza i Krowiej. Obecna siedziba PKO BP w przyszłym roku przekształci się w wyjątkowe miejsce spotkań wrocławian i turystów odwiedzających nasze miasto.

Reklama

W marcu ubiegłego roku PKO Bank Polski S.A. ogłosił przetarg na sprzedaż nieruchomości przy ul. Wita Stwosza 33-35. W grudniu 2017 jego nowym właścicielem została firma Dolnośląskie Inwestycje S.A. Zapłaciła za niego około 20 mln zł. Stanie się miejscem, gdzie będzie można zorganizować konferencję, spotkać się z przyjaciółmi lub miło można spędzić czas z rodziną.

Dla firm i rodzin z dziećmi

- Stworzyliśmy dla Wrocławia projekt obiektu przyjaznego i wielofunkcyjnego - mówi Dariusz Wilczewski, Prezes Zarządu spółki Dolnośląskie Inwestycje S.A. – Na parterze i pierwszym piętrze znajdzie swoje miejsce jedenaście restauracji, które będą oferowały gościom specjały kulinarne z różnych regionów świata. Dobór konceptów gastronomicznych gwarantuje różnorodne kuchnie na najwyższym poziomie z ofertą dostępną cenowo, zarówno dla wrocławian, jak i turystów, którzy zechcą odwiedzić nowe miejsce na mapie Wrocławia. Już teraz dziewięciu partnerów kulinarnych podjęło decyzję o współpracy.

Dzisiejsza siedziba banku – jeden z najbardziej reprezentacyjnych budynków przy ul. Wita Stwosza to pierwotnie Schlesischer Bankverein, który powstał w 1899 r. Dzięki modernizacji zostanie odtworzony stan obiektu sprzed II wojny światowej. Będzie on wyremontowany, a częściowo również zostaną dobudowane elementy, których nie odtworzono po 1945 roku.

Wiadomo już, że wewnętrzny dziedziniec zostanie przykryty szklanym dachem i stanie się atrium, w którym swoje miejsce znajdą m.in. letnie ogródki restauratorów. Będzie to również przestrzeń do działań kulturalnych i edukacyjnych.

Szczególna dbałość o zabytek

– Naszą intencją była duża dbałość o zachowanie zabytkowej wartości obiektu – przyznaje Dariusz Wilczewski. – Dlatego też prace budowlane będą prowadzone w ścisłej współpracy z Miejskim Konserwatorem Zabytków. Podobnie było z przygotowaniem projektu. Bardzo zależy nam na zachowaniu wszystkich elementów ważnych z historycznego punktu widzenia. Po zakończeniu prac wrocławianie będą mogli podziwiać okazały i efektowny budynek, jaki stał tu przed wojną. Za projekt odpowiada pracownia Łapacz Winkowski Architekci Sp. j., natomiast wykonawcą prac budowlanych będzie jedna z firm naszej grupy kapitałowej.

Dolnośląskie Inwestycje to deweloper znany we Wrocławiu z realizacji inwestycji, w których znajdują się niewielkie mieszkania o powierzchni od 12 do 40 m kw. Jeden z nich powstał w miejscu dawnego hotelu asystenta przy ul. Pasteura, a inny został wybudowany od podstaw przy pl. Grunwaldzkim. Obecnie trwa budowa trzeciego takiego obiektu u zbiegu ul. Borowskiej i Dyrekcyjnej, tuż obok galerii handlowej Wroclavia.

fot. Janusz Krzeszowski

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl