wroclaw.pl Przedsiębiorcy i biznes we Wrocławiu Przedsiębiorcy i biznes we Wrocławiu
Pogoda we Wrocławiu temperatura powietrza wynosi 13°C
Link do portalu wroclaw.pl
Aby wyświetlić zawartość strony, zaakceptuj pliki cookie
Reklama
Paweł Midoń, prezes zarządu Axxiome Polska Sp. z o.o. otwiera nową siedzibę firmy,  5 maja 2017 r. Janusz Krzeszowski
Paweł Midoń, prezes zarządu Axxiome Polska Sp. z o.o. otwiera nową siedzibę firmy, 5 maja 2017 r.

Dostarczają oprogramowanie największym bankom i firmom ubezpieczeniowym na świecie. Axxiome Polska wprowadziła się na 11 piętro w wieżowcu Globis. Firma, która przed 10 laty we Wrocławiu rozpoczynała od wynajętego pokoju, dziś pracuje m.in. dla Grupy Volkswagen i Deutsche Banku.

Reklama

Firma Axxiome Polska zmieniła siedzibę we Wrocławiu i z ul. Ożynowej przeprowadziła się do biurowca Globis przy ul. Powstańców Śląskich. Na 11 piętrze, 100 pracowników ma do dyspozycji ok. 800 mkw. powierzchni. Z tej okazji, 5 maja 2017 r., były podziękowanie prezesa, lampka szampana i uroczyste przecięcie wstęgi.

– Dynamicznie się rozwijamy i przeprowadzka była konieczne – podkreśla Paweł Midoń, prezes zarządu Axxiome Polska Sp. z o.o.

Firma jest dostawcą rozwiązań informatycznych SAP Banking i SAP Insurance dla międzynarodowych instytucji finansowych. Rozwija także własne rozwiązania – Axxiome Digital, platformę umożliwiającą digitalizacje wszystkich procesów bankowych w filiach oraz kanałach mobile i online.

Wrocławscy pracownicy rządzą w Axxiome Group

– Strategią Grupy Axxiome jest zarządzanie technologią i administracją z Polski. Wielu managerów z Axxiome Polska jest odpowiedzialnych za działy w Axxiome Group na całym świecie. U nas we Wrocławiu mamy szefów technologii, informatyki i finansów – wylicza Paweł Midoń.

W Polsce firma działa od 2007 r. i jest największą spółką w Grupie Axxiome. Zespół polski to prawie 100 pracowników, w tym więcej niż połowa to deweloperzy ABAP i Java/PHP oraz analitycy.

– Rozwój firmy, to nowe możliwości i większe zespoły. Poszukujemy, znających język niemiecki, programistów ABAP do naszych biur we Wrocławiu i Opolu. Jesteśmy otwarci na współpracę z młodymi oraz doświadczonymi programistami w różnych technologiach – dodaje Barbara Kucharska, dyr. HR Axxiome Polska.

Osoby zainteresowane ofertami pracy znajdą więcej informacji na stronie firmy.

Axxiome pracuje dla największych banków i firmy ubezpieczeniowych na świecie

Axxiome ma wśród swoich klientów największe banki i firmy ubezpieczeniowe na świecie. Robią m.in. oprogramowanie dla AOK, czyli kas chorych w Niemczech (odpowiednik Narodowego Funduszu Zdrowia w Polsce), Grupy Volkswagena i Deutsche Banku. Wśród projektów w toku znajduje się stworzenie dostępu do systemów bankowych jednego z największych banków kanadyjskich – ATB Financial w Kanadzie oraz dużych instytucji finansowych w Europie.

Galeria

Kliknij na zdjęcie aby powiększyć

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl Powrót na portal wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl Logo wroclaw.pl